Pastāv vairākas iespējas, kā var rīkoties ar mantu un kā var mantu nodot jaunam īpašniekam. Katrs pats var izvēlēties sev vispieņemamāko variantu, bet, lai manta pārietu citas personas īpašumā bez atlīdzības, pastāv šādas iespējas: testaments, mantojuma līgums un dāvinājums.
Dāvinājums ir ļoti izplatīts mantas nodošanas veids, kas Civillikumā ir nodalīts atsevišķi no citiem līgumiem, kuros manta tiek nodota citas personas īpašumā. Dāvinājums ir tiesisks darījums, ar kuru kāds aiz devības piešķir otram bez atlīdzības kādu mantisku vērtību. Civillikumā ir minēti dāvinājuma līguma sevišķie veidi:
visas mantas dāvinājums;
dāvinājums ar uzlikumu;
dāvinājums atlīdzības nozīmē.
Esmu izvēlējusies sevišķo dāvinājuma veidu - visas mantas dāvinājumu, lai iepazītos ar tā būtību, visas mantas dāvinājuma līguma noslēgšanas kārtību, kā arī izzinātu dāvinājuma jēdzienu.
Referāts “Visas mantas dāvinājums” sastāv no trijām daļām jeb plāna punktiem, diviem apakšpunktiem, kā arī ievada un nobeiguma.
Referātam izmantots Latvijas Republikas Civillikums, Saistību tiesības, Civillikuma komentāri, civiltiesisku līgumu paraugi, Filipa Švarca un Sandras Rimšas “Saistību tiesību. Sevišķā daļa”, kā arī komentāri “Manā Īpašumā”.…