Ievads
Pasaulē dzīvo cilvēki. Divu dzimumu cilvēki. Daļa no tiem ir vīriešu, bet daļa – sieviešu dzimuma pārstāvji. Tātad pasaulē dzīvo vīrieši un sievietes. Šie divi dzimumi savstarpēji atšķiras – gan fiziski, gan psiholoģiski. Fiziskās vīriešu un sieviešu atšķirības redz un saprot ikviens no mums, bet kā ir ar psiholoģiskajām atšķirībām? Jā, mēs zinām, ka arī psiholoģiski vīrieši un sievietes atšķiras, bet ir maz cilvēku, kas to, ka vīrieši un sievietes redz, domā, izturas un jūt pavisam atšķirīgi, ne tikai zina, bet arī saprot, kaut arī saprast to ir ļoti būtiski, jo šī saprašana ne tikai ietekmē mūsu savstarpējās attiecības, bet arī nozīmē to, ka vīrietis negaida no sievietes, ka viņa izturēsies tāpat kā vīrietis un sieviete negaida no vīrieša to, ka viņš izturēsies kā sieviete. Negaida tieši tāpēc, ka saprot, ka atšķirīga dzimuma būtnes nevar būt tādas pašas kā viņa dzimuma būtnes.
Kāds ir divu dzimumu rašanās sākums un kādi viņi ir savā būtībā? Kādi ir vīrieša un kādi sievietes problēmu un stresa situāciju risināšanas veidi? Kā atšķiras viņu verbālās un neverbālās valodas? Kā sieviete un kā vīrietis uztver seksuālās attiecības? Kāda ir vīrieša un kāda sievietes mīlestības uztvere? Šie ir tikai daži jautājumi, kurus ir svarīgi izprast vīriešu un sieviešu savstarpējās attiecībās, lai tās veidotu harmoniskas un veiksmīgas, bet tajā pat laikā šie jautājumi ir ļoti būtiski milzīgajā vīriešu un sieviešu atšķirību tuksnesī, tāpēc centīšos par tiem pastāstīt savā darbā.
Par šo tēmu izvēlējos rakstīt tāpēc, ka vīriešu un sieviešu savstarpējās attiecības ir mūsu ikdienas sastāvdaļa, mūsu mīļotais cilvēks, ja vien esam tradicionāli orientēta būtne, ir pretējā dzimuma pārstāvis un ar viņu ik dienas mēs veidojam saskarsmi. Un, lai šī saskarsme būtu pozitīva un veiksmīga, lai mēs mūsu attiecībās būtu laimīgi, mums ir jāsaprot, ka „vīrieši ir no Marsa, sievietes
no Venēras”. [1]
…