Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:616331
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.02.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Nodarbinātība un tās ietekmējošie faktori    4
1.2.  Ar nodarbinātību saistītie jēdzieni    6
1.3.  Ar nodarbinātību saistītie aprēķini    8
2.  Vīriešu un sieviešu nodarbinātības līmeņu atšķirības Latvijā    9
  Secinājumi    12
Darba fragmentsAizvērt

Nodarbinātība ir viens no valsts ekonomiskās attīstības un labklājības rādītājs. Tādēļ, apzināt nodarbinātības līmeni valstīt, analizēt nodarbinātības atšķirības starp dažādām vecuma, dzimuma grupām, kā arī starp Latvijas reģioniem ir svarīgi ne tikai, lai konstatētu šos statistiskos rādītājus, bet arī, lai mēģinātu noskaidrot nodarbinātības ietekmējošos faktorus un esošās problēmas, kā arī izteiktu nākotnes prognozes nodarbinātības lomā. Šī nodarbinātības analīze turpmāk palīdz veidot arī efektīvāku valsts sociālo un ekonomisko politiku, kas savukārt ir ceļš ne tikai uz valsts, bet arī vasas sabiedrības labklājības līmeņa paaugstināšanos.
Savā referātā vispirms es piedāvāju vispārīgu nodarbinātības līmeņa, kā arī to ietekmējošo faktoru raksturojumu valstīt. Lai skaidrāk varētu izprast nodarbinātību un ar to saistītos aprēķinus, pirmās nodaļas apakšnodaļā sniedzu ieskatu ar nodarbinātību saistītajos jēdzienos un to skaidrojumos. Pēc tam sniedzu īsu ieskatu par to, kādi aprēķini tiek veikti saistībā ar nodarbinātību. Visbeidzot es analizēju vīriešu un sieviešu atšķirības nodarbinātības jomā, izmantojot Centrālās Statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma 2005. gada galvenos rādītājus.
Augsta nodarbinātības līmeņa sasniegšana ir viens no valsts makroekonomiskās politikas mērķiem. Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvija ir uzņēmusies tās pienākumus un saistības arī nodarbinātības jomā. Galotņu tikšanās laikā Lisabonā uzstādīja mērķi līdz 2010.gadam kļūt par viskonkurētspējīgāko uz zināšanām balstīto ekonomiku pasaulē, tādējādi pieņemot izaicinājumu – vienlaicīgi ceļot produktivitāti, arī sekmēt visu ES iedzīvotāju dzīves standartu paaugstināšanos.
Šī brīža situācija liek secināt, ka Lisabonas stratēģijas izvirzītie mērķi līdz 2010.gadam (nodarbinātības līmenis ES - 70%, sieviešu nodarbinātības līmenis – 60%) un ES Padomes Stokholmā pieņemtie starpposma mērķi 2005.gadam (nodarbinātības līmenis – 67%, sievietēm – 57%), kas ir Lisabonas mērķu papildinājumi kopā ar izvirzītu jaunu rādītāju - sasniegt 2010.gadā nodarbinātības līmeni personām vecumā no 55 līdz 64 gadiem 50% apmērā, Latvijā tiks sasniegti tikai daļēji.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties