Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:501276
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
1.  TESTOSTERONS UN SIRDS-ASINSVADU SLIMĪBAS    4
2.  SINTĒTISKA TESTOSTERONA PIELIETOŠANAS IESPĒJAS SIRDS-ASINSVADU SLIMĪBU PROFILAKSĒ UN ĀRSTĒŠANĀ    6
  SECINĀJUMI    10
  INFORMĀCIJAS AVOTI    11
  PIELIKUMS    12
Darba fragmentsAizvērt

Bet, tomēr, ņemot vērā atzinīgu testosterona ietekmi uz trombozi, fibrinolīzi, audu reģenerāciju, miokarda infarkta ārstēšanā testosterona un to preparātu izmantošana var būt ļoti efektīva.
Tomēr sintētiska testosterona pielietošana endokrīnas un sirds-asinsvadu sistēmas darba normalizēšanai, iespējama tikai tajā gadījumā, kad ticami zināms, ka pacients nav predisponēts pie onkoloģiskām saslimšanām. Tās ir saistīts ar to, ka vēl 20. gadus atpakaļ zinātnieki atklāja, ka sintētiska testosterona pārmērīgas devas izraisa priekšdziedzera vēzi.

SECINĀJUMS
Vīriešu dzimumhormonam jeb testosteronam ir ļoti svarīga loma miokarda infarkta patoģenēzē. Testosterona līmeņa samazināšanās asins plazmā palielina risku saslimt ar sirds- asinsvadu slimībām par 30%, jo endogēnu dzimumhormonu līmenis, slimniekiem ar miokarda infarktu, salīdzinājumā ar veseliem ir pazemināts. Šeit es gribētu pievērst uzmanību, ka loma iet par endogēno jeb iekšējo, naturālo testosteronu. Protams, pat ar mūsdienās pētījumu palīdzību nevar pierādīt, ka testosteronam un sirds-asinsvadu slimībām ir tieša saikne. Bet neskatoties uz to, nedrīkst noliegt endogēna testosterona pozitīvu ietekmi uz sirds-asinsvadu sistēmu.
Mūsdienās tika organizēti vairāki pētījumi, kas mēģināja izmantot sintētisko testosteronu vairāku sirds-asinsvadu slimību ārstēšanā. Saņemtie dati ir ļoti pretrunīgi. Pirmkārt, pielietojot sintētisko testosteronu sirds-asinsvadu slimības profilaksē, ir ļoti grūti atšķirt pacienta normālo novecošanas procesu un ar to izraisīto endogēna testosterona līmeņa samazināšanos, no patoloģijas. Ievadot sintētisko testosteronu bez spilgti izteiktas nepieciešamības ir ļoti bīstami, jo var panākt pacienta veselības stāvokļa pasliktināšanos un vēl nopietnākus sirds-asinsvadu sistēmas traucējumus. Tāpēc runāt par hormonālu terapiju kā līdzekli pret infarktiem un insultiem ir ļoti agri. Šīs jautājums paliek diezgan neskaidrs un prasa tālāko pētīšanu.
Vislabākā metode sirds-asinsvadu slimību profilaksei ir regulāras fiziskās aktivitātes, kas labvēlīgi ietekmē endogēna testosterona izstrādāšanu, kurš, savukārt netieši pasargā sirds-asinsrites sistēmu no iespējamām patoloģijām.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1328830
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties