Peni (vīrieša dzimumlocekli) var salīdzināt ar asi, ap kuru reproducējas visas vīrieša domas par sevi. Tajā ir koncentrēts viss vīrišķais – penis ir katra vīrieša dziļu pārdzīvojumu avots. Bet vairums vīriešu dzimtas pārstāvjiem nav nekādas sajēgas par peņa anatomiju un fizioloģiju. Šo zināšanu trūkums bieži ir raižu un nemiera avots. Embrionālās attīstības stadijā penis un sēklinieku maisiņš izskatās kā atvērta niša. Tās apakšējās malas veido vadziņu, vēlāk tās sakļaujas un saaug. Šīs vadziņas pēdas paliek uz visu mūžu kā šuve peņa aizmugurē un sēklinieku maisiņam pa vidu. Šuve var būt nemanāma, bet arī var būt krasi izteikta. Veselības stāvokli tā neietekmē.
Dažreiz vīrietis šo šuvi ievēro tikai pieaudzis. Nereti šis atklājums kļūst par uztraukuma avotu, daži vīrieši pat griežas pie ārsta. Baidīties te nav no kā – viss ir kārtībā.
Penis: uzbūve
Penis sastāv no gareniska ķermeņa un galviņas tā galā. Izšķir sakni (pamatne), kura dziļi ieiet iegurņa apvidū. Tās garums ir puse no peņa garuma. Sakne līdzinās enkuram: tā tur erekcijas laikā smagāk palikušo peni. Muskuļaudi, kas ir ap sakni, var veikt nelielas peņa kustības, bet galvenā to funkcija – veikt ejakulāciju (sēklas izvirdumu). Gareniskais ķermenis (stumbrs) - to veido divi sūkļveida un šūnveida ķermeņi, kuri sastāv no liela daudzuma lakūnām (iedziļinājumiem), kas tiek viegli piepildāmas ar asinīm. Šūnveida ķermeņi atrodas tuvāk ārmalai, sūkļveida – dziļāk, aptverot urīnizvadies kanālu (uretru).…