Ikviens no mums bērnībā ir dzirdējis pasakas par ļauno vilku, kura dzīves vienīgais mērķis ir uzglūnēt naivām meitenītēm ar groziņu rokā un sarkanu micīti galvā vai tikpat lētticīgiem bez mātes uzraudzības atstātiem kazlēniem. Šie bērnības iespaidi par vilku iesakņojās zemapziņā uz visu mūžu, un brieduma gados, jautāti par vilku, mēs viņu raksturojam kā niknu un bīstamu dzīvnieku.
Šo darbu rakstīt mani pamudināja vēlme uzzināt ko vairāk par vilku ,tā paradumiem, izskata aprakstu, atšķirības no mājas suņa un iepazīt vilku pēdu nospiedumus. Rakstot šo darbu, es vēlos uzzināt kā vilks izplatās apkārtējā vidē un, vai vilka skaits ir vienāds gan Latvijā, gan citās valstīs. Šajā darbā es vēlos uzzināt, kā tiek veikta vilku uzskaite , kas ir un kā tiek veikts monitorings. Darbu rakstot, es arī vēlētos uzzināt ,kā Latvijā tiek regulēts vilku īpatņu skaits un kā vilku skitu ietekmē medības. Sakarā ar to, ka cilvēku domas par vilku ir nepareizas, es vēlos noskaidrot cilvēku domas, kas ikdienā nesaskaras ar mežiem un cilvēku domas, kas ikdienā saskaras vai viņu vaļasprieks ir saistīts ar mežu.
Rakstot darbu ,es domāju izmantot enciklopēdijas ,grāmatas par dzīvniekiem. Darbu veidojot, es veikšu anketēšanu, kurā es vēlos uzzināt apkārtējo viedokli par vilku. Cilvēku grupas ar, kurām es vēlos veikt aptauju, nebūs vienveidīgas, tie būs cilvēki, kas ikdienā saskaras ar mežu un cilvēki, kuri nē. Šo cilvēku grupu atbildes es sagrupēšu un analizēšu kā tās atšķiras.…