Secinājumi
1. Vija Artmane bija viena no izcilākajām 20. gadsimta latviešu, padomju teātra un kino aktrisēm, kā arī viņa tiek dēvēta par latviešu teātra leģendu un simbolu, par Teātra karalieni.
2. Vija Artmane bija talantīga Dailes teātra estētikas un E. Smiļģa režijas principu īstenotāja.
3. Mākslinieces darbaspējas, intelekts un radošais temperaments atklājies lomu daudzveidībā kino un teātrī, kā arī Vija Artmane lomu traktējumā nevairījās arī no ekscentriskiem, nepievilcīgu īpašību akcentētiem tēliem.
4. Viņas spilgtākās rakstura īpašības – centība, ārkārtīgi lielas darbspējas, pacietība un neatlaidība, ar kādu viņa veidoja lomas.
5. Vijas Artmanes sabiedriskā darbība – viņa bijusi LPSR un PSRS Augstākās padomes deputāte, Padomju Miera aizstāvēšanas komitejas locekle un LPSR Teātra biedrības valdes priekšsēdētāja.
6. Par Viju Artmani nofilmētas dokumentālās filmas: „Saruna ar karalieni” (1980, režisors Rolands Kalniņš, operators Juris Podnieks), „Apvainot karalieni. Vija Artmane” (2007, televīzijas kanāls RTR) un „Vija Artmane. Karaliene trimdā.” (2010, Pirmais televīzijas kanāls).
7. Vija Artmane saņēmusi dažādus apbalvojumus: goda nosaukumus, ordeņus, prēmijas.
8. Vija Artmane bija precējusies ar slaveno aktieri Artūru Dimiteru un viņiem bija divi bērni – Kristiāna Dimitere – māksliniece, un Kaspars Dimiters – mūziķis, libreta autors rok-operai „Parīzes Dievmātes katedrāle”, ir precējies ar Līgu Dimiteri un viņu laulībā dzimuši divi dēli: Jēkabs un Stefans Ezra.
9. 2010. gada 11. oktobrī Pokrova kapos tika atklāta „Mūžības skatuvīte” – piemiņas monuments Vijai Artmanei.
10. „Mīlētā, pielūgtā, dievinātā, atdarinātā, mainīgā. Spoža aktrise, kādas uzmirdz reti, varbūt viena gadu simtenī.”, tāda V. Artmane paliks skatītāju sirdīs uz mūžu.
…