SECINĀJUMI
1. Tekošajā gadā uzņēmums ar esošajiem ieņēmumiem spēj nosegt visas viesnīcas un restorāna attiecīgā gada izmaksas.
2. Viesu nams un restorāns nākamajā finanšu gadā strādās ar peļņas samazinājumu, galvenokārt, kurš ir vērojams restorāna ieņēmumu samazinājumā, kas skaidrojams ar to, ka ieņēmumu un izdevumu budžetu nākošajā gadā galvenokārt ietekmēs nakšņošanas skaita samazinājums par 15% un apmeklētāju skaita samazinājums restorānā par 18%. Izdevumu palielināšanos galvenokārt ietekmēs enerģijas izmaksu palielinājums par 15 %.
3. Salīdzinot ar iepriekšējā gada ražošanas iznākumu, nākamajā finanšu gadā ražošanas iznākums būs mazāks un saimnieciskās darbības gala rezultāts samazināsies, neskatoties uz to, ka tiks panākts nakšņošanu skaita palielinājums, to varētu ietekmēt tas, ka numura pārdošanas cena gala rezultātā samazinātos.
4. Peļņas sliekšņa cena nākamajā finanšu gadā būs 25.24 Ls.
5. Nākamajā finanšu gadā mainoties dažādiem faktoriem restorāna prognozējamā peļņa sastādīs samazināsies, šādas izmaiņas visspēcīgāk ietekmē produkta izmaksu pieaugums, kā arī personāla izmaksu pieaugums.
6. Uzņēmums spēs nosegt visas nemainīgās izmaksas, ieskaitot aizņemtā kapitāla dzēšanu, kā arī uzņēmumam būs pārsniegums 25038.80 Ls apmērā.
7. Faktiskā izmaksu kvota ir mazāka nekā nepieciešamā izmaksu kvota, tas nozīmē, ka restorānā situācija ir normāla, jo maksimāli pieļaujamo produktu izmaksu robeža nav pārsniegta.
PRIEKŠLIKUMI
1. Pie līdzšinējās situācijas viesmīlības nozarē, lai uzņēmums „izdzīvotu” jābūt elastīgākiem, kvalitatīvākiem un interesantākiem, tādiem, kuri paši strādā un attiecas pret nozari personīgi.
2. Uzņēmumam vajadzētu izskatīt izmaksu samazināšanas un atsevišķu pakalpojumu cenas paaugstināšanas iespējas, lai palielinātu peļņas daļu.
3. Pēc iespējas vairāk palielināt apmeklētāju skaitu, kā arī noteikt cenu, kas uzņēmumam nes peļņu.
4. Samazināt izdevumus līdz minimumam, bet tā, lai neciestu pakalpojumu kvalitāte un darbinieki.
…