Arvien biežāk dzird cilvēkus runājot, ka bērni mūsdienās kļūst aizvien nežēlīgāki, ka notiek vardarbība skolā, ģimenē, uz ielas. Šis jēdziens nemitīgi tiek minēts arī masu mēdijos.
Vienu rītu saņēmu zvanu no kādas pagasta iedzīvotājas, kura dzīvo uz Skolas ielas un bieži ir lieciniece tam, ka mājup ceļā no skolas regulāri tiek apcelts mazs puisītis. Viņa nevarēja vienaldzīgi uz to noskatīties un lūdza, lai sazinos ar skolas psihologu. Arī pašai man tas lika dziļāk aizdomāties par šo problēmu, jo skolā mācās mana meita un dēls. Nenoliedzami arī viņi šad un tad ir sūdzējušies, ka kāds no lielākajām klasēm ir nodarījis pāri, pagrūdis, apsaukājis. Nereti mājās ir strīdi par apģērbu: šito vilkšu, to nē. Tas liek izsecināt, ka bērns ļoti baidās no apsmiešanas, baidās tikt atstumts, baidās atšķirties no kolektīva. Lai vairāk uzzinātu par šo tēmu, meklēju rakstus internetā un biju patiesi pārsteigta, ka to ir tik daudz – 11800 raksti par vardarbību skolā, ģimenē, uz ielas, par to, kur griezties cietušajam.
Pārlasot vairāk kā desmit rakstus, meklēju atbildi, kādi ir šie vardarbības veidi, kāpēc veidojas šī agresīvā uzvedība un kā to mazināt.…