Secinājumi
1. “Viena josta, viens ceļš” realizācija paver iespējas pārejai no tradicionālā ekonomiskās attīstības modeļa, kas bija orientēts uz ekstensīvu ražošanu un eksportu uz Eiropu un ASV, uz jaunu modeli, kas paplašina eksporta ģeogrāfiju un ievieš izmaiņas eksporta struktūrā, palielinot augstas pievienotās vērtības preču īpatsvaru.
2. Relatīvi augstu izaugsmes tempu saglabāšana ļauj risināt nodarbinātības problēmu un tādējādi mazināt sociālo spriedzi.
3. Ķīnas mazāk attīstīto reģionu iesaiste “Viena josta, viens ceļš” iniciatīvā palīdz līdzsvarot nevienmērīgo valsts ekonomisko attīstību, mazināt separātisma tieksmes, stiprināt teritoriālo integritāti.
4. Iniciatīvas realizācija ļauj diversificēt enerģijas avotus un veidus tās piekļuvei .
5. Rūpniecības izvietošana ārpus Ķīnas risina samilzušās ekoloģijas problēmas.
6. Nepieciešamība aizsargāt investīcijas vairo Ķīnas politisko iesaisti un militāro klātbūtni pasaulē.
7. “Viena josta, viens ceļš” dod iespēju uzlabot attiecības ar kaimiņvalstīm.
8. “Viena josta, viens ceļš” padara Ķīnas nacionālās intereses par globālām. Ķīnas ekonomiskās varenības pieaugums notiek paralēli ar tās politiskās ietekmes un militāro spēju pieaugumu, kas liecina par Ķīnas potenciālo gatavību uzņemties pasaules attīstības līdera lomu.
9. “Viena josta, viens ceļš”, globalizējot ĶTR ekonomiskās un politiskās aktivitātes, sekmīgi īstenojot iniciatīvas ieceres, var piepildīt “Ķīnas sapni” atgūt civilizācijas centra lomu pasaulē. Ko tas nesīs pasaulei, ir šodien neatbildams jautājums. Līdz ar to darba jautājumu var uzskatīt par atbildētu.
…