Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:585737
 
Vērtējums:
Publicēts: 19.02.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Viduslaiku pilsētu rašanās Eiropā atspoguļo šī vēsturiskā perioda īpašības rietumu civilizācijas attīstībā. Mans darba mērķis ir radīt priekšstatu par viduslaikos radītām Eiropas nomales pilsētām, ietekmi uz apkārtējo pasauli un iemesliem, kādēļ tās izveidojās tādas, kādas mēs tās šodien pazīstam. Lai šo mērķi sasniegtu mēģināšu atrast iemeslus pilsētu celtniecībai – saprast tirdzniecības un kristietības lomu šajā procesā. Nepieciešams iepazīt arī sociālo, ekonomisko un politisko vidi viduslaiku pilsētā. Visbeidzot mēģināšu atrast raksturīgus piemērus viduslaikos radītām pilsētām Eiropas nomalēs.
Laikā, kad lielākā Eiropas daļa bija klāta ar mežiem un bija grūti atrast kādu cilvēku biezāk apdzīvotu vietu, laikā, kad lielākā daļa iedzīvotāju dzīvoja viensētās vai nelielos ciemos un, lielākoties, nodarbojās ar lauksaimniecību, radās sociāls fenomens, kas vēsturē vairāk bija raksturīgs antīkajai pasaule un daudzviet bija zudis seno kultūru bojāeju. Radās pilsētas, kuras, daudzviet, ir izdzīvojušas arī līdz mūsdienām un iezīmē viduslaiku un arī mūsdienu pasaules nozīmīgākās vietas. Viduslaiku pilsēta mainīja cilveku domāšanu un līdz ar to arī apkārtējo vidi, atstājot mums bagātīgu mantojumu. Pilsēta, ielaužoties cilvēku dzīvē, mainīja gan sociālo, gan ekanomisko domāšanu. Ja līdz šim pilsētas bija pastāvējušas, lielākoties, uz antīkā mantojuma paliekām, tad 12.gadsimtā tās strauji izplatījās visā pārējā Eiropā, kur līdz tam nekas tāds vēl nebija pastāvējis.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties