„Cik noslēpumaina un teiksmām bagāta ir šī pils!” es neviltoti nodomāju ikdienu mājup ceļā aplūkojot Alsungas pili.
Ko ir piedzīvojušas šīs biezās mūra sienas? Tik daudz mītu un nostāstu ir dzirdēts. Vai tie ir patiesi? Bērnībā bieži vien mēdzām viens otru baidīt ar šīs pils iespējamiem iemītniekiem. Kādu noslēpumu glabā šī gadsimtus izdzīvojusī ēka?
Nedz mūsdienu augsti attīstītajām tehnoloģijām, nedz arī cilvēku prātam nav iespējams rast precīzas atbildes uz tik neskaitāmiem jautājumiem par tālo pagātni. Zinātnieki grāmatās mūs iepazīstina ar vēsturi pēc dažādu vēstures avotu izpēti, tā izdarot, nereti strīdīgus, secinājumus. Manuprāt, arhitektūra ir lielisks palīgs, ar kuru varam iztēloties viduslaiku dzīvi. Tieši tādēļ es vēlos izzināt kāda bija viduslaiku arhitektūra un tās nozīmība. Kā mūsu senči ir spējuši nosargāt un saglabāt savu kultūru līdz mūsdienām. Un vai mēs šodien aplūkojam tādu pašu pili, kāda tā bija viduslaikos.
Šī darba izstrādāšanai izmantoju literatūras izpēti, lai uzzinātu kāda bija arhitektūra viduslaikos, kā arī interviju ar Alsungas pagasta muzeja vadītāju, lai noskaidrotu patiesu viduslaikos celto Alsungas ordeņa pils nosargāšanu un tās patreizējo stāvokli.
Šajā darbā izpētīju viduslaikus kā laika periodu, arhitektūru un pilis, kā arī tuvāk iepazīšos ar pilīm Latvijā un Alsungā. Darbā tika atklāts viduslaiku arhitektūras atspoguļojums Alsungas pilī un šīs pils arhitektūras stāvokli.
Šī ir iespēja uz īsu brīdi pagriezt laiku atpakaļ, un nokļūt viduslaiku pasaulītē. …