Sociālie un uzvedības traucējumi
Šie iedarbības efekti ir kompleksi, bieži vien grūti uztverami un netieši, tādēļ daudzi tos neuzskata par trokšņa iedarbības efektiem. Tos var novērtēt ar aptaujām vai arī kā specifiskus darbību traucējumus. Bez tam korelācija starp iedarbību un vispārējiem traucējumiem ir augstāka grupu līmenī, nevis individuālā. Par 80 dB(A) lielāki trokšņi palielina agresivitāti. Pastāv viedoklis, ka nepārtraukta augsta līmeņa trokšņa iedarbība palielina skolnieku jūtīgumu, radot viņos bezpalīdzības sajūtu.
[4]
Secinājumi
Uzrakstot referātu, ieguvu ļoti daudz informācijas par vides troksni un tā ietekmi uz cilvēka darba spējām, dzirdi, kā arī tā ietekmi ikdienas saskarsmē. Vides troksnis ir pastāvīgs un neizbēgams, tam ir pakļauta nozīmīga iedzīvotāju daļa.
Visnozīmīgāko efektu vides troksnis atstāj uz cilvēka miegu. Tās ir grūtības iemigt, bieža pamošanās, miega fāzu izmaiņas, paaugstināts asinsspiediens, sirds ritma izmaiņas, elpošanas biežuma izmaiņas, ķermeņa kustību pieaugums, kā arī pazemināta miega subjektīvā kvalitāte, nogurums, nomākts garastāvoklis, pazeminātas darba spējas. Ļoti izteikti vides troksnis ietekmē cilvēka darba spējas un izziņas procesus, jo apkārtējais troksnis palielina iespējamo kļūdu skaitu darba, kā arī mācību procesā. Pašsaprotami, ka troksnis ietekmē arī savvaļas dzīvniekus. Šīs ietekmes sekas var būt, piemēram, dzīvnieku aizdzīšana no iecienītajām barošanās un vairošanās vietām.
Vides trokšņa ietekme diemžēl aizvien pastiprinās, it īpaši izteikts tas ir pilsētās. Trokšņa ietekmi vēl pastiprina tā ietekme ar citiem vides kaitīgajiem faktoriem, piemēram, dažādām ķimikālijām.
…