Secinājumi
1. Vides tiesību jomas ir ļoti daudzveidības, un katrā no tām ir sava monitoringa un novērtējuma sistēma.
2. Ne vienmēr tos indikatorus pēc kuriem tiek vērtēta kāda vides tiesību joma var izmantot, lai analizētu citas.
3. Dažas jomas Latvijā ir daudz jūtīgākas, nekā pašreiz Eiropas savienībā.
4. Ikviena vides tiesību joma ir jāuztver nopietni, jo katra nolaidība kāda no jomām var maksāt ar dabas vides degradāciju un visbeidzot atstāt ietekmi uz cilvēka veselību.
5. Ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) bīstamību ir pierādījuši dažādu valstu zinātnieki. To vērienīgā izplatība pasaulē var novest pie tā, ka daudzu sugu pārstāvji kļūs neauglīgi, palielināsies onkoloģisko saslimšanu skaits, ģenētiskās kroplības un alerģiskās reakcijas, pieaugs cilvēku un dzīvnieku mirstība, strauji samazināsies bioloģiskā daudzveidība un pasliktināsies vides veselība.
6. Latvijas sabiedrībai nav vienaldzīgi vides jautājumi, par ko liecina asā iestāšanās pret ģenētiski modificēto organismu audzēšanas atļaujām Latvijā.
7. Vides tiesību jomas izvērtēt ir ļoti grūti, jo šie jautājumi jāskata gan no dabas aizsardzības viedokļa, gan no ekonomiskajām iespējām valstī, un nereti tiek riskēts uz dabas saglabāšanas viedokļa.
8. Ikvienai vides tiesību jomai ir sava specifika un normatīvo aktu kopums, kas var tikt piemērots, bet diemžēl Latvijā bieži vien ir tādi gadījumi, kad likumi pārklājas un nonāk pretrunā viens ar otru.
…