Vides problēmas visbiežāk tiek saistītas ar dabas zinātnēm – bioloģiju, ekoloģiju, ģeogrāfiju u.tml., tomēr tām ir arī sociāls raksturs. Vide, kurā dzīvojam, ietekmē ikvienu cilvēku un viņa dzīvi. Turklāt gandrīz visu vides problēmu cēloņi meklējami cilvēka ietekmē uz vidi. Savukārt šī ietekme un daudzos gadījumos arī tās sekas ir sociāla rakstura. Vides problēmas ir cieši saistītas ar tādām socioloģijas zinātnes jomām kā, piemēram, deviance un sankcijas, valsts un tās politika, vara un tās izpausmes, kultūra un daudzas citas. Savā referātā koncentrējos uz to, kā vides problēmas ietekmē sociālo grupu un organizāciju veidošanos. Vides problēmu risināšana šajā gadījumā ir kā cilvēkus vienojošs mērķis, kā vārdā kopīgi darboties organizāciju ietvaros.
Vide – šis termins akadēmiskajā diskursā tiek izmantots dažādās nozīmēs. Dabiskā vide tās potenciālajā saistībā ar socioloģiju ir teritorija, kurā norisinās cilvēka darbība. Šobrīd sociālā un politiskā uzmanība videi tiek koncentrēta uz fizisko pasauli – pilsētām, mājām, lauku apvidiem un dabas resursiem, kā, piemēram, gaiss un ūdens, lai gan vide tiek atzīta par ne tikai ar dabu saistītu jautājumu, bet arī par cilvēku iejaukšanās rezultātu. Uzmanība tiek fokusēta uz materiālās pasaules ietekmi uz cilvēkiem, kas dod pētījumu materiālu vides socioloģijai.1 Vide ir dabas, antropogēno un sociālo faktoru kopums.2
2.2. Nozīmīgākās vides problēmas Latvijā un pasaulē un to īss raksturojums
Atkritumu apsaimniekošana – galvenās problēmas rada zemā iedzīvotāju vides apziņa, kuras dēļ atkritumi tiek izgāzti tam neparedzētās vietās un vāji tiek īstenota atkritumu šķirošana. Turklāt atkritumu un iepakojuma pārstrādes iespējas un jaudas nav pietiekamas.3…