Par galvenajiem negatīvas ietekmes uz vidi aspektiem var uzskatīt atkritumu izmešanu mežos un mašīnu novietošanu zaļajā zonā. Šie aspekti galvenokārt ir atkarīgi no Saulkrastu teritorijas iebraucējiem un tūristiem..
Saulkrastu pilsēta ar atrodas Rīgas jūras līča DA daļā, Vidzemes piekrastē, Rīgas rajona Z dala, 45 km attāluma no Rīgas, robežojas ar Sejas un Carnikavas pagastu un Ādažu novadu, kā arī ar Limbažu rajona Skultes pagastu. Saulkrastu sākuma daļā atrodas plašs dabas mantojums- Baltā kāpa. Baltā kāpa jau vairākus desmitus gadus ir slavenākais apskates objekts gan latviešu, gan ārzemju tūristiem. Baltās kāpas piekājē ir plašākā smilšu pludmale no Rīgas līdz Igaunijas robežai. Vasaras mēnešos tas sekmē plašu tūristu iebraukumu Saulkrastos- Pabažos. Kā būtiskākās aizsargājamās dabas teritorijas Saulkrastu pilsētas ar l.t. teritorija ir piekrastes kāpu zona kopumā ar ievērības cienīgākajiem objektiem – Balto kāpu un kāpām pie Badciema. Kāpu zonas apsaimniekošanu un izmantošanu nosaka Rīgas jūras līča piekrastes 300 m aizsargjoslas nosacījumi.
1.Vides komunikācijas situācijas analīze
Informācija
Daudzos pētījumos ir teikts, ka latviešu iedzīvotāji nav pietiekami informēti par vides jautājumiem. Visbiežāk iedzīvotāju negatīvas atsauksmes rodas tieši informācijas trūkuma vai nepieejamības dēļ. Tieši tāpēc ir tik svarīgi, lai ne tikai saulkrastieši, bet arī latvieši saņemtu visu nepieciešamo informāciju par pašreizējo situāciju un plānotiem projektiem.
Galvenais mērķis ir attīstīt informācijas pieejamību. Svarīgi, lai informācija būtu attiecināma uz dažādām mērķgrupām. Tas ir izdarīts ar šādu uzdevumu palīdzību:
Pastāv sadarbība ar Vides ministriju, citam ministrijām, dažādām organizācijām un īpaši masu mēdijiem par informācijas izplatīšanu.
Tika izplatīti informatīvie bezmaksas bukleti visiem Saulkrastos dzīvojošiem. Bukletos ir stāstīts par to, kāpēc šīs projekts ir tik nepieciešams gan veselībai, gan videi kopumā.…