Vārdiem „ekoloģija” un „ekonomika” ir viena cilme. Tiem abiem pamatā ir grieķu vārds oikos, kas nozīmē „mājas”. Ekoloģija ir mācība par zemi kā mūsu mājām, savukārt ekonomika ir mācība par saimniekošanu jeb, kā modernāk pieņemts saukt, uzņēmējdarbība.
Cilvēks kā dabas sastāvdaļa pastāvīgi saskaras ar to un to ietekmē. Nav tādas cilvēka radītas darbības nozares, kas nebūtu saistīta ar ekoloģiska rakstura jautājumiem. No dabas tiek ņemts, bet nepietiekami daudz tiek domāts vai daba spēj tikpat ātri atjaunoties.
Dabas nozīme ražošanā ir milzīga, jo daba un darbs ir cilvēka dzīvei nepieciešamo materiālo vērtību vienīgais pirmavots. Bieži vien cilvēki, iedarbojoties uz vienu dabas objektu, netieši, bet toties radikāli iedarbojas uz gluži citu objektu, turklāt rezultāti ir gluži pārsteidzoši.
Cik tālu ejošas sekas netiešas iedarbības veidā var būt cilvēka rīcībai, daudz piemēru var sniegt ķīmisko preparātu lietošana kaitēkļu apkarošanai lauksaimniecībā, mežkopībā un dārzkopībā. Tāpēc jāveic uzņēmējdarbība tā, lai pēc iespējas mazāk piesārņotu vidi, kā arī jāražo videi nekaitīgāki produkti, jāņem no dabas tikai tik cik nepieciešams, kā arī pircējiem un patērētājiem jāseko līdzi savai attieksmei un rīcībai attiecībā pret vidi. …