Savā darbā es gribu izpētīt jautājumu, vai šī sistēma pastāv arī attiecībā uz veterināriem medikamentiem. Lai iegūtu atbildi uz šo jautājumu, es gribu izanalizēt normatīvo aktu bāzi, kas ir saistīta ar to. Visvairāk man ir pieejami Latvijas Republikas normatīvie akti, tāpēc savā darbā es vadīšos galvenokārt no tiem. Tātad, mana darba mērķis ir izpētīt veterināro medikamentu kvalitātes kontroles sistēmu, balstoties uz Latvijas spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.
Darba uzdevumi:
1.Pievērst uzmanību iestādēm, kuras nodarbojas ar veterināro zāļu kvalitātes kontroli, kā arī izpētīt šo iestāžu kompetenci attiecībā uz veterināro zāļu kvalitātes uzraudzību;
2.Izpētīt veterināro medikamentu reģistrācijas procesa prasības attiecībā uz kvalitātes kontroli kā arī visas prasības, kuram jābūt ievērotām lai zāles tiktu izplatītas;
3.Izpētīt veterināro zāļu kvalitātes uzraudzības sistēmu, kura darbojas tad, ka zāles jau ir tirgošanā un pieejamas patērētājiem.
Darba metodes:
1.Normatīvo aktu analīze;
2.Interneta resursu analīze;
3.Publikāciju un viedokļu attiecībā uz darba tēmu analīze;
4.Kopsavilkuma veidošana un secinājumu izdarīšana.
Iestādes, kuru kompetencē ietilpst veterināro zāļu kvalitātes kontrole
Pirms uzsākt runu par pašiem kvalitātes kontroles procesiem, es gribētu pievērst savu uzmanību iestādēm, kuras ir kompetentas nodarboties ar veterināro medikamentu kvalitātes kontroli. Manuprāt, tas ir ļoti būtiski, lai saprastu zāļu kvalitātes kontroles sistēmu. Kompetentu iestāžu sistēmu es izskatīšu uz Latvijas piemēra, nedaudz ieskatoties arī Eiropā. Gribu pievērst uzmanību tam, ka iestāžu funkcijas ir minētas tikai attiecībā uz veterināro zāļu kontroli; minētām iestādēm ir ļoti plašs funkciju loks, es izskatīšu tikai to, kas attiecas uz mana darba tēmu.
Kā pirmo es gribu minēt Eiropas Zāļu aģentūru. …