Speciāls papīrs, rakstām lieta (vislabāk pildspalva), reizēm dators, izdoma, mīļi vārdi, mazliet pacietība un tā varētu skaitīt vēl un vēl, lai noraksturotu tik vienkāršu lietu kā vēstule. Vēstule ir veids kā atzīties mīlestībā, nokārtot darījumus, paziņot svarīgu ziņu vai vienkārši saziņas līdzeklis.
Autores referāta tēma ir „Vēstules”. Autore šo tēmu izvēlējusies, jo gribēja uzzināt kā vēstules sūtīšanas veidi un vēstules rakstīšanas veidi mainījušies no sendienām līdz mūsdienām, kā arī iepzīties ar populāru cilvēku vēstulēm, sarakstēm un grāmatām, kurās ir publicētas vēstuļu sarakstes. Autores darba mērķis ir izveidot apkopojošu darbu par vēstulēm. Autores darba uzdevumi ir:
raksturot vēstules kā rakstiskās komunikācijas līdzekli;
noskaidrot vēstuļu veidus;
noskaidrot vēstuļu sūtīšanas veidus;
apskatīt un dot ieskatu pazīstamu personu sarakstē, vēstulēs un grāmatās, kur publicēta cilvēku sarakste;
izveidot apkopojošu darbu par vēstulēm.
Vēstule ir kādam adresēts dokuments, kurā kas paziņots, lūgts, prasīts,
jautāts u.tml. Vēstule ir dažāda satura dokumentu vispārināts apzīmējums,
tās raksturīgākā pazīme - rakstiska sazināšanās starp divām (vai vairākām)
fiziskām vai juridiskām personām.
Referātam sastāv no 37 lapām, kurās ietverta titullapa, saturs, ievads, 4 nodaļas , secinājumi, izmantotā literatūra un pielikums (ar attēliem un paraugiem),
Referāta rakstīšanai materiāli ņemti gan no internetsaitēm, gan no dažādām grāmatām.1. Komunikācija un tās veids – vēstule
Gandrīz katra cilvēka darba diena parasti ietver darbu pie rakstāmgalda, ieplānotas tikšanās (sapulces, sanāksmes), neplānotas tikšanās, sarunas pa tālruni, vēstuļu, paziņojumu lasīšanu, atbilžu rakstīšanu, pārrunas ar darbiniekiem u.tml. Vairums no šīm darbībām un procedūrām ir tieši vai netieši saistītas ar komunikācijām. Ir noskaidrots, ka vairāk nekā pusi no sava darba laika vadītājs ir saistīts ar dažādiem komunikāciju veidiem. Komunikācijas skar visasvadīšanas funkcijas — plānošanu, organizēšanu, motivēšanu un kontroli. Lai organizācijasdarbinieki spētu sadarboties un realizēt organizācijas mērķus, ir jābūt savstarpējai saskarei —komunikācijai (latīņu val. communicare — aprunāties, dalīties domās, sazināties). (S. Omārova, “Cilvēks runā ar cilvēku”, Kamene, 1996.g)…