Referāts
Eksaktās un dabaszinātnes
Anatomija, veselība, medicīna, higiēna
Veselīgas pārtikas ražošana un lietošana-
Veselīgas pārtikas ražošana un lietošana
Referāts46 Anatomija, veselība, medicīna, higiēna, Pārtikas tehnoloģija, kulinārija, Uzņēmējdarbība
Izvērtējot bioloģiskās pārtikas nozīmi uz cilvēku veselību, ir jāņem vērā, ka vēl nav bijuši ilgtermiņa pētījumi. Nav pētītas populācijas, kurās lielākoties tiek izmantota bioloģiska pārtika, salīdzinot ar populācijām, kurās galvenokārt izmanto konvencionālo pārtiku. Tikai trīs nelieli pētījumi ir veikti, kas izskatīja dažus klīniskos faktorus. No tiem divi pētījumi izskatīja alerģiskās reakcijas bērniem lietojot dažādu uzturu, bet neatrada saistību starp diētu un alerģiskajām reakcijām.
Paši zinātnieki uzsver, ka ir jāuzmanās ar iegūto datu interpretāciju, jo to ticamības līmeņi dažādos pētījumos bija ļoti atšķirīgi. Zinātnieki secina, ka nav atrasti nepārprotami pierādījumi bioloģiskās pārtikas pārākumam pār konvencionālo pārtiku.
Šajā sistemātiskajā pārskatā netika pieminēta konkrētu pesticīdu ietekme uz patērētāju veselību, kas ir gana svarīgs faktors. Vēl nesen Nīderlande aizliedza privātajās lauksaimniecībās izmantot glifosfātu saturošus pesticīdus, jo tiem tika atklāta kaitīga ietekme uz cilvēka veselību. Pagaidām šie pesticīdi nav aizliegti konvencionālās pārtikas ražošanai Latvijā. Ir nepieciešami detalizēti pētījumi, kas apskata konvencionālo pārtiku arī no dažādu pesticīdu izmantošanas puses.
Viens svarīgs secinājums pēc šīs sistemātiskā pārskata izskatīšanas ir pilnīgi skaidrs – bioloģiskās pārtikas vienīgā negatīvā puse ir paaugstināts risks inficēties ar patogēnajām baktērijām. Produkti tiek audzēti dabīgos apstākļos, kur šāds risks vienmēr pastāv. Apkārtējā vidē sastopamas daudz un dažādas baktērijas, pret kurām augiem ir jāspēj pretoties. Šī pretošanās spēja arī sekmē dažādu antioksidantu rašanos lielākā daudzumā, ko arī mēs pēc tam uzņemam ar šiem augiem.
…
Ievads Mūsdienās ir ļoti aktuāls jautājums ir veselīgas pārtikas ražošana un lietošana. Tas tāpēc, ka ķīmisko vielu ietekme uz pārtikas produktiem sākas jau uz lauka, kur tiek audzēti dārzeņi un labība. Lai palielinātu ražas, cīnītos ar kaitēkļiem un nezālēm lielražošanā plaši tiek pielietotas ķīmiskas vielas, kas pēc raža novākšanas nonāk pārtikā, ko mēs ikdienā lietojam. Pats, vasarā laukos dzīvodams, esmu redzējis, kā pa labības lauku brauc traktors, kurš smidzina kaut ko smirdīgu. Ķimikāliju smaka jūtama vēl labu laiku pēc darba pabeigšanas. Tāpat tiek apstrādāti dārzeņu lauki un arī augļu koki un ogulāji. Tālāk, jau izgatavojot dažādus pārtikas gala produktus, lai samazinātu produkcijas izmaksas, pārtikas ražotāji plaši cenšas izmantot ķīmiskas piedevas, lai uzlabotu garšas īpašības, produkta izskatu un galvenais – palielinātu produktu lietošanas termiņu. Rezultātā tiek radīts produkts, kas labi izskatās, smaržo kā dabīgs un uzglabāt var ilgi. Sekas šādus produktus regulāri lietojot ir sabojāta veselība, kas agri vai vēlu izpaužas dažādu slimību veidā. Projekta mērķis ir noskaidrot ķīmijas ietekmi pārtikas ražošanā. Projekta darbā izvirzītie uzdevumi, kurus apskatīs ir: 1) noskaidrot pārtikas nozari regulējošo likumdošanu Latvijas republikā, 2) noskaidrot lauksaimniecībā izmantojamās ķīmijas ietekmi uz gala produktiem, 3) noskaidrot pārtikas piedevas un to iedalījumu pēc pielietojuma, 4) noskaidrot alternatīvos paņēmienus veselīgai produktu ražošanai. 1. Pārtikas nozari regulējošā likumdošana Latvijas republikā Pārtikas nozari Latvijā regulā daudzi vietējie un ES likumi un regulas. Viens no svarīgākajiem ir ‘’Pārtikas aprites uzraudzības likums’’, kas ar vairākiem papildinājumiem un izmaiņām ir spēkā jau no 1998.gada 06. marta. Šā likuma mērķis ir nodrošināt kvalitatīvas un cilvēka veselībai, dzīvībai un videi nekaitīgs pārtikas apriti, novēršot riskus, veicinot tirdzniecību un aizsargājot patērētāju intereses. Likums sastāv no vairākām apakšnodaļām, kas nosaka: - pārtikas kvalitāti un tās apriti; - kritērijus izplatīšanai nederīgai pārtikai; - pārtikas aprites valsts uzraudzība un kontrole; - pārtikas uzņēmumu darbības paturēšanu un atjaunošanu. Latvijas republikā visus ar pārtikas apriti kontrolē un uzrauga Pārtikas un veterinārais dienests jeb PVD.
-
Pārtikas piedevas un to ietekme uz cilvēka veselību
Referāts31 Pārtikas tehnoloģija, kulinārija, Anatomija, veselība, medicīna, higiēna
- Smēķēšana un alkohola lietošana
-
Veselīgas pārtikas ražošana un lietošana
Referāts46 Anatomija, veselība, medicīna, higiēna, Pārtikas tehnoloģija, kulinārija, Uzņēmējdarbība
-
Tu vari jebkuru darbu ātri pievienot savu vēlmju sarakstam. Forši!Smēķēšana un alkohola lietošana
Referāts vidusskolai9
-
Pārtikas piedevas un to ietekme uz cilvēka veselību
Referāts vidusskolai31
-
Uztura un pārtikas vielas
Referāts vidusskolai16
-
Emulgatori un pārtikas produktu kvalitāte
Referāts vidusskolai24
-
Kafijas lietošana un veselība
Referāts vidusskolai17