Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:129781
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Bērni ir mūsu nākotne. Cik bieži mēs dzirdam šo frāzi. Un , protams katrs grib, lai viņa nākotne būtu gaiša aprūpēta un mūsu bērniem jābūt spējīgiem to izdarīt, tātad jābūt veseliem. Viena no būtiskākajām problēmām mūsdienu bērniem ir problēma ar stāju.
1Lai bērniem veidotos normāla stāja, nepieciešama motivācija, kā arī sabiedrības interese par bērna veselību. Augoša bērna neracionāla adaptācija ilgstošām statiskām pozām (sēžot augumam nepiemērotās mēbelēs, arī ilgstoši pie televizora vai datora) veicina kustību un balsta sistēmas funkcionālo traucējumu veidošanos. Savukārt pasīvā un aktīvā kustību aparāta funkcionālie traucējumi aizkavē bērna fizisko attīstību, izraisa sirds un asinsvadu, nervu, elpošanas un gremošanas sistēmas funkcionālo spēju pasliktināšanos. Šādiem bērniem samazinās adaptācijas spēja stresa situācijām, kā arī pret nelabvēlīgiem ekoloģiskiem faktoriem. Uzsākot skolas gaitas, bērni realizē tikai 50% paredzēto kustību apjoma. Visnelabvēlīgākā ķermeņa poza, kas rada stājas traucējumus, ir sēdus stāvoklis, kas laika ziņā 4 — 5 reizes pārsniedz sava vecuma bērnu fizioloģiskās normas.
Šķībi sēžot, stāvot, vai sēžot ar sakumpušu muguru, kā arī citu faktoru iespaidā aktīvajā un pasīvajā kustību aparātā veidojas asimetrijas, mugurkaula liekumu un pēdas balsta slodzes pārmaiņas. Sākotnēji šīm izmaiņām ir funkcionāls raksturs, kas ir vieglāk koriģējamas un labojamas, bet ar laiku tās kļūst neatgriezeniskas, veidojas deformācijas. Tādēļ ir ļoti svarīgi laikus noteikt stājas traucējumus un iespējamās pēdu iniciālās deformācijas.
Attīstoties zinātnei, pieaug skolēniem apgūstamais mācību materiāla apjoms un saturs. Rīgā 14% skolēnu ir datoratkarīgās riska grupas uzskaitē (Rīgas Narkomānijas profilakses centra dati, 2004. gada oktobris). Arvien mazāk ir to skolēnu, kuri uzturas svaigā gaisā. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties