Mūsdienās laikam vairs nav palikusi neviena dzīves darbības joma, kur attīstītos, neizmantojot jaunās tehnoloģijas. Ar vien grūtāk iedomāties mūsdienu dzīvi bez datora, interneta u.c. jauno tehnoloģiju piedāvātajām iespējām. Šodien dzīvojam tehnikas laikmetā, kurā dzīve bez datoriem nav iedomājama, un tomēr... Vai tas nes tikai un vienīgi dažādas ērtības, informācijas pieejamību un ātrumu. Tā ir lieta, kas neapšaubāmi atvieglo dzīvi, bet vai tas var apdraudēt cilvēci ar neskaitāmām nelaimēm? Zinātnieku pētījumi aizvien biežāk liecina par to, ka monitora ekrāns var novest pie psihes traucējumiem, pat var novest līdz letālam iznākumam. Ufologi (Pārdabisko parādību pētnieki) ir pārliecināti, ka te iejaukts ļaunais saprāts. Mēs jau esam pieraduši pie datora, tāpat kā pie radio, kuru visi arī sākumā uzskatīja par augstāko tehnoloģijas atklājumu.
Datori sniedz neierobežotu daudzumu iespēju no grafiku veidošanai līdz sakaru līdzeklim, cik nu kuram fantāzija atļauj. Datoram attīstoties, attīstījās arī tā izmantotāji, cits vairāk, cits mazāk.
Pēdējo desmit gadu laikā datori ir neiedomājamā ātrumā izplatījušies pa visu pasauli. Loģiski, ja palielinās datoru skaits, tad palielinās arī to lietotāju skaits. Ja palielinās lietotāju skaits, tad tas nozīmē, ka dators iegūst popularitāti. Popularitāti iegūst arī daudzas bezjēdzīgas lietas, ar kurām ir iespējams sabojāt savu veselību, piemēram, skrituļdēļi, spēļu konsoles, azartspēles u. c. – šīs lietas nav nepieciešamas, bet daudzi ar tām nodarbojas zinot, ka tās viņiem varētu dārgi maksāt. Šīs lietas bieži tiek salīdzinātas ar atkarībām, tās arī ir zināmas atkarības. Tām nav jābūt kā atkarība ar cigaretēm, bet vairāk kā nepieciešamība darba paveikšanai ātrāk, kvalitatīvāk un vienkāršāk. Dators ir gluži kā mehānisks darba galds – pie tā ir jāievēro drošības, higiēnas un ētikas noteikumi. …