Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:252562
 
Vērtējums:
Publicēts: 26.08.2019.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2011. - 2015. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Ebolas vīrusslimības kontroles novērtēšanas kritēriji    4
3.  Ebolas vīrusslimības kontroles kritiskais novērtējums    5
4.  Secinājumi un rekomendācijas    8
  Izmantotās literatūras saraksts    11
Darba fragmentsAizvērt

4. Secinājumi un rekomendācijas
Veicot Ebolas vīrusslimības kontroles novērtējumu Latvijā, nonācu pie šadiem secinājumiem:
1. Latvija ir daļēji gatava šādai vīrusslimībai, jo pašreizējās sistēmas kas ir izstrādātas, vairāk attiecas uz parastajām infekciju slimībām, kā piemēram, gripa vai tuberkoloze. Protams, ir arī pieejama informācija par to kā rīkoties šadā gadījumā: Ministru kabineta noteikumiem Nr.7 “Infekcijas slimību reģistrācijas kārtība”, tomēr pilnīga darbības rīcība Ebolas vīrusslimības izplatīšanās gadījumā nav. [5.]

2. Nav informācijas par riska pārvaldības plānu, ja pašreiz esošā vīrusslimības novēršanas/mazināšanas sistēma zaudē savas funkcijas un vairs nav, tā teikt, darbināma. Domāju ka līdzīgas funkcijas sniedz civilās aizsardzības plāns Latvijas Infektoloģijas centram (LIC), kur ir uzrādītas analogas iestādes, kur var doties, ja LIC nespēj sniegt savus pakalpojumus.

3. Latvijā ir ļoti maz iestādes, kur ir iespējams ārstēties Ebolas vīrusslimības saslimšanas gadījumā, jo lielākā un aprīkotākā ir Latvijas Infektoloģijas centrs. Pārējās slimnīca, labākajā gadījumā, ir uzstādījušas atsevišķas palātas, kur būtu iespējams uzņemt šādus pacientus. Tomēr lielākā daļa nav gatava. [6.]

4. Medicīnas personāls nav gatvas, šādai vīrusslimībai, jo augstskola nesniedz pietiekami lielu informāciju, par to kā rīkoties šādos gadījumos. Pārsvarā tiek sniegta informācija par aktuālākajām epidēmiskajām saslimšanām. Kā arī slimnīcās jāveic stingrāka medicīnas personāla apmācība par Ebolas vīrusslimību.

5. Veselības ministrijas piešķirtais finansējums ir ļoti minimāls vai arī vispār nav, jo medicīnas iestādes nepieciešamo aprīkojumu pērk pašas par gada sākumā piešķirtajiem līdzekļiem, kas bijuši paradzēti citām vajadzībām.

6. Latvijas iedzīvotāji ir informēti par Ebolas vīrusslimību, bet domāju, ka liela daļa zin tikai to ka tā ir bīstama vīrusslimība. Lielākais informācijas avots par to kā rīkoties ja Latvijā konstatē Ebolas vīrusslimības saslimšanas gadījumu ir internets, jo tā plašumos ir pieejama ļoti liels informācijas apjoms, gan par pašu slimību, gan rīcības plānu, gan profilakses pasākumiem.

Izdarot secinājumus, varu sniegt arī nepieciešamās rekumendācijas, lai uzlabotu sistēmu “Ebolas vīrusslimības kontrole Latvijā”:

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties