Uz doto brīdi aplūkojot tendences pasaulē var saskatīt, ka strauji attīstās dažādi finanšu tirgi, kuri operē ar finansu instrumentiem. Piedevām tam, brīva finansu instrumentu pārvaldīšana dod ļoti daudz plusus un iespējas attīstīties īsā laika posmā. Nereti ir bijuši gadījumi, ka veiksmīgs investors savu kapitālu dubulto viena gada laikā.
Investīcijas un tirdzniecības lēmumi vienmēr tiek radīti gaidot nākamās cenu kustības. Ja mēs apskatīsim procesu ar lupas palīdzību, tad ieraudzīsim, ka investors vai treideris noformulē hipotēzi, bet pēc tam tiecas saskaņā ar to īstenot savu tirdzniecības plānu.
Deitreiders, gaidot acumirklīgu rezultātu, šo procesu var noiet dažās sekundēs, bet tajā pat laikā ilglaicīgie investori, gaidot daudz attālinātākus rezultātus, centīsies vairāk laika ziedot hipotēžu apdomāšanai.
Jebkurā gadījumā veidojot hipotēzi par to, kāds būs rezultāts, bieži lielu lomu spēlē skepticisms. Piemēram, pieņemsim, ka investors sākotnēji izvirza hipotēzi, ka nākamo 2 – 3 gadu laikā procentu likmēm ir jāpaaugstinās. Investors, cenšoties būt prātīgs un objektīvs, varētu pameklēt iemeslus, kāpēc procentu likmes varētu arī nepieaugt. Viņš var skeptiski sakoncentrēties uz šiem iemesliem un izvairīties no investēšanas, kas varētu dot peļņu no procentu likmju pieauguma. Šāds domāšanas stils ir tipisks starpposmu treideriem, kuriem ir bijusi negatīva pieredze, kad tirgus bija pretrunā ar to, kam viņi pārliecinoši ticēja. Daži treideri ekstremālās situācijās pat pārstāj cīnīties ar savu nespēju noformulēt hipotēzes, kurām varētu droši ticēt, un tāpēc tie nespēj pieņemt lēmumus.…