Vērtspapīrs ir privāttiesību dokuments, kas apliecina emitenta saistību pret dokumenta valdītāju.
Ieguldījumi vērtspapīros (akcijās, obligācijās, nākotnes darījumos u.c. ) ir viens no investīciju veidiem, kas dod plašas iespējas nopelnīt vairāk nekā izvietojot naudu bankas depozītā. Bankas piedāvā pilnu pakalpojumu klāstu, kas saistīts ar investīcijām vērtspapīros.
Eksperti norāda, ka ekonomikas attīstība papildus sekmē iedzīvotāju vēlmi brīvos līdzekļus ieguldīt vērtspapīros. To nosaka vairāki faktori. Piemēram, akciju cenas līdz ar ekonomikas uzplaukumu palielinās, mudinot iedzīvotājus ieguldīt, lai gūtu papildu ienākumus. Latvijas komercbanku pārstāvji vairākās publikācijās presē ir norādījuši, ka līdz ar vietējās finanšu sistēmas attīstību patērētājs kļūst arvien izglītotāks finanšu pakalpojumu piedāvājumā. Agrāk liekā nauda nonāca gandrīz tikai banku noguldījumu kontos, bet tagad starpnieksabiedrības — Latvijas komercbankas un aktīvu pārvaldīšanas sabiedrības — piedāvā arvien jaunas ieguldījumu alternatīvas. Tie var būt vietējie un ārvalstu ieguldījumu fondi, dažādas pensiju shēmas utt. Tas veicina vietējo patērētāju intereses pieaugumu par ieguldījumiem finanšu tirgos. Ieguldot naudu šādā veidā, uzvarētāji ir visi. Vieni no saviem ieguldījumiem saņem labāku atdevi, bet citi iegūst līdzekļus ar izdevīgākiem noteikumiem, lai izvērstu savu nodarbošanos.[1]
Mana darba mērķis ir izpētīt dažus vērtspapīru veidus un apskatīt to tirgus informācijas analīzi.
Izvirzītie uzdevumi mērķa sasniegšanai:
Izpētīt kapitāla un parāda vērtspapīru veidus;
Noteikt priekšrocības vai mīnusus līdzekļu investēšanai šajos vērtspapīros;
Apskatīt kādi ir valsts un privātā sektora vērtspapīri;
Aplūkot kādi ir vērtspapīru tirgus dalībnieki.
Darba struktūru veido četras atbilstošas, loģiski saistītas nodaļas, kas dod nelielu ieskatu vērtspapīru klasifikācijā un to tirgus analīzē . Izstrādes laikā tika izmantots plašs literatūras klāsts. …