Organizācijas ir ļoti svarīgi veidojumi. Mūsdienu industrializētajā sabiedrībā, kur dominē sarežģītas tehnoloģijas, organizācijas apvieno zināšanas, cilvēkus, dabas izejvielas, lai paveiktu darbus, kas atsevišķam cilvēkam nebūtu pa spēkam. Vai bez organizācijām katru dienu varētu notikt 17 000 avio lidojumu bez avārijām, vai tiktu saražots mums nepieciešamais elektrības daudzums ar milzīgu dambju un atomelektrostaciju palīdzību, vai tiktu izgatavots miljoniem automašīnu, vai būtu pieejamas neskaitāmi daudzas citas lietas, bez kurām mūsu dzīve šķiet neiedomājama? Organizācijas pārņem visas jomas, tās izplatās arvien vairāk.
Organizācija ir sociāla, uz mērķi orientēta vienība, kas ir stingri strukturizēta. Tā ir arī uzņēmuma darbinieku grupa, kuru vieno kopīgi darbības mērķi un uzdevumi.
Organizāciju var definēt kā personu grupu, kuru vieno kopīga darbības programma, kopīgs mērķis vai uzdevums, resursi un informācija. Jebkuru cilvēku kopu nevar uzskatīt par organizāciju. Piemēram, pircēji lielā veikala vai līdzjutēji basketbola spēlē vēl neveido organizāciju. Organizācijai ir raksturīgi – kopīgs mērķis, struktūra, struktūrvienību iekšējās un ārējās saites, viengabalainība – īpašības, kas piemīt organizācijai kopumā, vadāmība, dinamiskums un attīstības perspektīvas.
Vērtības – objekti, kas nodrošina patstāvīgu pārliecību par rīcības vai mērķa prioritāti, salīdzinot ar citu mērķi vai rīcības veidu. Provizoriskie pētījumi rāda, ka mūsdienu Latvijā dominējošās vērtības ir veselība, godīgums, laba ģimenes dzīve, pastāvīgi ienākumi, labs darbs, dzīvesprieks un latviešu valoda.
Sociālās vērtības – vispārzinātniski – idejas vai objekti, kam sabiedrība vai tās daļa piešķir īpašu nozīmi, uzskata par ideālu un orientē savu darbību pēc tiem. Tas var būt skaistums, taisnīgums, bagātība u.c. Par vērtībām var kļūt ideāli objekti, kā tas ir reliģijā, tā arī cilvēka loma sabiedrībā (amats vai piederība priviliģētam sociālajam slānim) un materiālie objekti (piemēram, automašīna). …