Secinājumi
• Veronikai Strēlertei dzīve ir biju raiba. Piedzīvojusi abus Pasaules karus, kā arī piedzīvojusi bēgļu gaitas. Bieži mainījusi skolas, bet atnākot mācīties uz Rīgu, vairāk pievēršas savam talantam. Ļoti radošs un darbīgs cilvēks.
• Veronikas Strēlertes dzīve ir bijusi vētraina un ļoti emocionāla. Patriotiskais dzīves skats un humānistiskais gars, izlasot biogrāfiju emigrācijā, ļauj spriest, ka tieši šīs vērtībās ir ļāvušas viņai izdzīvot svešā vidē, pielāgoties, taču saglabāt savu būtību tā, lai viņas darbi vēl ilgi paliktu atmiņā mums visiem un tiktu novērtēti ne tikai Latvijā.
• Dzejoļu krājumā „Lietus lāse” darbiem raksturīgas gan liriskā ''es'' romantiskās, harmoniskās izjūtas, gan arī negatīvās emocijas, taču neatkarīgi no tā katru dzejoli caurstrāvo autores patriotisms, mīlestība pret dzimteni un tās skaisto dabu.
• Dzejoļu krājumu „Mēness upe” caurvij bezjēdzības, apjukuma, izmisuma, šaubu, nāves un nomāktības motīvs, kas norāda uz grūto dzīvi trimdā. Migla, nakts, nāve, tumšie ūdeņi, asinis – tie ir atslēgas vārdi, kas dzejā rada šo skaudri drūmo un smeldzīgo noskaņu. Dzejas krājuma nosaukums („Mēness upe”) ir izvēlēts apzināti, lai radītu nepastāvības, mainības, pretrunības un baiļu sajūtu.
• Veronikas Strēlertes dzeju bez šaubām stipri ietekmējuši trimdas apstākļi, tāpēc dzejoļu krājumu "Žēlastības gadi" caurvij tādi motīvi kā atsvešinātība, ilgas pēc dzimtenes, bezcerība un nāve. Tumsa, migla, nakts, kaps, ēna-šie ir dzejoļa krājuma "Žēlastības gadi" atslēgas vārdi, pēc kuriem to varētu atpazīt. Autore dzejoļu krājumā "Žēlastības gadi" precīzi un pārdomāti izvēlas simboliskus tēlus, piemēram, čūska, kaķis, mirte, kas dzejolī daudz precīzāk ļauj sazīmēt tā motīvus.
Secinājums-Veronikas Strēlertes pirmais dzejoļu krājums piesaka viņu kā talantīgu dzejnieci, dzejoļu tiešums un vienkāršums piesaista lasītāju un liek aizdomāties.
…