Vai zini, ka pirmo velosipēdu izgudroja Leonardo da Vinči jau 500 gadus atpakaļ?
Pirmais velosipēds pasaules gaismu ieraudzīja 19.gs. sākumā Eiropā. Tagad pasaulē ir aptuveni miljards velosipēdu.
Tas no mūsdienu velosipēda ne ar ko diži neatšķīrās, jo pamata komplektācija palikusi nemainīga visus šos gadus. Arī pirmajam velosipēdiem tā riteņi bija pievienoti rāmim un atradās viens aiz otra.
Pirmais velosipēds bija uz diviem riteņiem balansējams braucamrīks, bet tam nebija pedāļu, un braucējam vajadzējis stumties uz priekšu ar kāju palīdzību.(at-grūžoties ar kājām pret zemi) Lielisks braucamrīks, lai brauktu no kalna lejā. Protams, manevrēšanas iespējas nebija pārdomātas, tādēļ sākumā šis jaunais izgudrojums nebija ļoti praktisks.
Vēlāk nāca jauninājumi velosipēda attīstībā, jo parādījās pedāļi, ar kuriem bija iespēja pārvietoties daudz ātrāk. Lai gan sākumā pedāļi bija pievienoti priekšējam ritenim, vēlāk tomēr izgudroja velosipēdu ķēdi, kura atviegloja pārvietošanos ar velosipēdu.
Mūsdienās velosipēdu izskats būtībā ir mainījies tikai nedaudz, lai gan ir izveidoti ļoti daudz dažādu velosipēdu paveidi ( BMX, Trial, Mountain bike jeb kalnu divriteņi, šosejas velosipēdi) un katram no šiem paveidiem ir noteiktas īpašības, kam tie ir domāti. Jo kopš velosipēdu pirmsākumiem ir attīstījusies velosipēdu izpēte, to detaļas ir palikušas ļoti izturīgas un ar lieliskām īpašībām, piemēram, viegls, bet ļoti izturīgs velosipēda rāmis.
Ir arī izveidojušies vairāki pielietojumi, kā izmantot velosipēdu.
Piemēram:
transporta funkcijas ( Ķīnā, Nīderlandē )
bērnu rotaļlietas
pieaugušo treniņu, militārais, policijas, sporta, kurjeru inventārs
Tā kā mēs dzīvojam 21.gs. tad, protams, arī datori un tehnoloģijas ir ķērušās klāt velosipēdam. Un pateicoties mūsu tehnoloģijām velosipēdi ir pielāgoti dažādiem velobraukšanas veidiem, jo ir izveidoti atbilstošas kvalitātes materiāli, kuri palīdz labāk izbaudīt un izmantot gan to dizainu, gan iegūto aerodinamiku, gan piešķirtās īpašības, lai veiksmīgāk izmantotu velosipēdu.…