Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:246299
 
Vērtējums:
Publicēts: 13.04.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 10 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2011. - 2015. g.
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
1.Folkloristika ir zinātne par folkloru, kas pastāv apmēram 200 gadu un aptver trīs savstarpēji saistītas nozares - tautas daiļrades materiālu vākšanu, publicēšanu un izpēti.
2 Folklora sākumā izplatījusies mutvārdu formā. Pirmie folkloristi bija vācieši, tādi kā Georgs Mancelis un Gothards Frīdrihs Stenders, Latvijā vieni no pirmajiem folkloristiem – K.Valdemārs, K. Barons, J. Zvaigznīte, F.Brīvzemnieks, Āronu Matīss, A.Lerhis-Puškaitis.
3. Tā sauktais „latviešu pasakas tēvs” A.Lerhis-Puškaitis sakārtojis tautas stāstījumu krājumu
„Latviešu tautas teikas un pasakas” (1891-1903, 7 sējumos, ap 6650 folkloras tekstu 4561 lappusē), kurš arvien ir otrs lielākais latviešu pasaku un teiku apkopojums.
4. Pasaka ir viens no galvenajiem vēstījumiem, kas ataino latviešu tautas pagātni, domāšanu, darbus un izjūtas, un, ņemot vērā saturu, kompozīcijas īpatnības un tēlu sistēmu, tradicionāli pasakas tiek dalītas trijās lielās grupās: brīnumu, sadzīves un dzīvnieku pasakās.
5. Brīnumu pasakām raksturīgā iezīme – fantastika, nozīmīgi tēli ir bārenīte, trešais tēva dēls un stiprais puisis, uzvarot ļaunumu, cīnoties ar mistiskām būtnēm, kā raganām, pūķiem, velnu, labais varonis tiek bagātīgi atalgots, iegūst īpašumu vai princesi par sievu un dzīvo ķēniņa pilī.
6 .Sadzīves pasakās izsmietas cilvēku sliktās īpašības un paradumi, atdarināta zemnieku dzīve, darbības vieta ir reāla vide, visbiežāk lauku sēta, un lielākajā daļā pasaku tēlota ģimenes dzīve - vīra un sievas, kaimiņu, ģimenes locekļu u. c. savstarpējās attiecības.
7. Dzīvnieku pasakas -vecākais pasaku veids, kurā izmantota personifikācija, galvenie tēli ir dzīvnieki, kas darbojas un runā kā cilvēki, t.i., lapsa,vilks, lācis, zaķis, ezis, arī mājdzīvnieki, kā zirgs, suns, kaķis, āzis,
8. Viens no galvenajiem mitoloģiskajiem tēliem latviešu tautas sadzīves pasakās ir velns,kurš spēj mainīt savu vizuālo tēlu, pārvēršoties par jaunu kungu, vīru melnā apģērbā, parādoties kā viesulis, bet rakstura iezīmes liecina par vientiesību,muļķību,lētticību,toties lielu fizisko spēku.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties