Praktiski līdz ar skaitļojamo mašīnu parādīšanos, parādījās datorgrafika, kas tagad aizņem ievērojamu vietu pasaules dzīvē. Sākot no vienkāršiem attēliem līdz pat inženierzinātnēm ko daudzi ikdienā izmanto, pamatu pamatos ir datorgrafika. Datorgrafika ir informācijas apstrādes režīms, kas ar atbilstošu ievades un apstrādes programmu un ierīču (piem., grafisko displeju, ploteru u.c.) palīdzību ļauj informāciju attēlot grafiskā veidā. Datorgrafika ne vien atvieglo darbu ar datoru, bet to arī uzlabo un padara daudz interesantāku. Katra animētā reklāma, ko jūs redzat internetā ir veidota ar datorgrafikas redaktoru palīdzību. Izmantojot datorgrafikas programmas, daudziem atveras iespēja vizuāli izteikties, bet
bieži esam strādājuši ar datorgrafikas programmām, bet diezin vai, saglabājot darbu, mēs esam iedomājušies, kā tiek saglabāts mūsu veikums. Un vai vispār ir kādas būtiskas atšķirības starp dažādām programmām.
Izrādās, ka, protams, starp rastra grafiku un vektorgrafiku ir diezgan liela atšķirība, jo, protams, rastra grafikai ir pavisam cits zīmēšanas princips. Un vektorgrafikai ir daudz saglabāšanas formāti. Mēs tālāk uzzināsim kādas atšķiras ir saglabājot rastra grafikas darbus no vektorgrafikas darbus. Kā arī vai ir vairākas vektorgrafikas saglabāšanas programmas un kādas
Kādas ir atšķirības starp rastra grafiku un vektorgrafiku.
Piemēram, jāsaprot atšķirība starp rastru un vektorgrafiku. Uz pirmo mirkli var likties, ka šie abi attēlu veidi neatšķiras, tomēr tas tā nav. Vektorgrafika, kā jau to pats vārds saka priekšā, ir veidota no vektoriem, bet rastru grafika veidota no sīkiem punktiem jeb pikseļiem jau savā pamatbūtībā.
Ir izdomāti dažādi attēlu saglabāšanas veidi - formāti. Katram formātam ir savs nosaukums, kuru lietotājam un zināmā mērā arī grafiskajam redaktoram norāda faila paplašinājums. Piemēram, Paintbrush failu formāts ir Bit map (.BMP). …