Mūsdienās Latvijā un daudzās citās valstīs vardarbības problēma ir ļoti aktuāla. No tās cieš daudzi pasaules bērni, jaunieši un sievietes. No tās nav pasargāts neviens. Mūs visus uztrauc pieaugušo noziedzības līmenis. Visdrausmīgākais ir tas, ka par vardarbības upuriem aizvien biežāk kļūst bērni. Ar katru gadu vardarbības upuru skaits palielinās. Daudzos gadījumos vainīgas ir pašas ģimenes un vecāki, kuri bieži vien ir vardarbības varmākas, kas nodara pāri saviem bērniem, neskatoties uz sekām. Bērni nav pasargāti no vardarbības, jo viņi ir fiziski vāji, naivi un viegli ietekmējami.
Referātā tiek apskatītas vardarbības formas (vārdiska un emocionāla aizskaršana, seksuāla aizskaršana, fiziska aizskaršana) un tās sekas mūsdienās. Tas ir ļaunums, kas var skart katru no mums, jo cilvēki mums apkārt nav paredzami, viņu rīcība un psiholoģiskais raksturs var krasi mainīties. Bieži vien cilvēki, kas grib rīkoties slikti, cenšas izskatīties labi. Viņi var uzslavēt kādu, pasniegt dāvanu un pielabināties. To viņi dara tāpēc, lai pēc tam būtu vieglāk izdarīt to ļaunumu, kuru viņi ir iecerējuši. Cilvēkiem liekas, ka līdz brīdim, kad kādam ir zilumi un sasitumi, zila acs, lauzts žoklis vai ribas, nekāda aizskaršana un vardarbība nav notikusi. Daudzas meitenes un sievietes ir noliegušas patiesību un aizstāvējušas tos, kuri viņām ir nodarījuši pāri vai nu mīlestības dēļ, vai tikušas iebiedētas. Ja klusējam par noziegumu, tad esam līdzzinātāji. Jaunieši un sievietes pat atņēmuši sev dzīvību, jo nav spējuši cīnīties ar savām emocijām, depresiju, nav meklējuši palīdzību – uzskatījuši to par izeju no mocībām. Dažiem cilvēkiem vardarbība ir kā slimība – to vajag darīt vēl un vēl. Cilvēkos pieaug agresija, jo viņi attaisnojas ar stresu, aizņemtību un naudas trūkumu. Izrunāšanās palīdz, ja ģimenē vai draugu pulkā kāds kļūst fiziski vai psiholoģiski agresīvs.
Mans darba mērķis ir parādīt, cik tomēr pasaulē šī problēma ir aktuāla, ka pastāv dažādi vardarbības veidi, no kuriem cieš ļoti daudz bērnu, jauniešu un sieviešu. Mēs varam izvairīties no vardarbības jau laicīgi, kad nojaušam par tās klātbūtni, piemēram, jau redzot pēc cilvēka savādās rīcības, runas formas, agresijas. Tikai ar psihologa vai speciālista palīdzību var ārstēties no vardarbības.…