5. Secinājumi.
1. Mediji ir neatņemama mūsdienu bērnu pasaules daļa. Ar to palīdzību viņa mācās dažādas vērtības, uzvedības modeļus un iepazīst gan sevi, gan apkārtējo pasauli, tā veidojot savus uzvedības modeļus un attīstot komunikācijas prasmes.
2. Vardarbība medijos ir nopietna problēma, jo tā atstāj iespaidu uz bērniem un viņu uzvedību. Skatoties vardarbīga satura medijus pastāv risks, ka bērni kļūst agresīvāki un to uzvedības modeli, kuru iemācās no šie medijiem, pārnesīs uz reālo dzīvi. Šo korelāciju apstiprina daudzi pētījumi.
3. Šī situācija rodas, jo bērni nespēj atšķirt fantāziju no reālās dzīves. Viņi, piemēram, redz, ka filmā divi bērni kaujas dēļ saldumiem, un, kad dzīvē piedzīvo līdzīgu situāciju, rīkojas tāpat. Bērni atpazīst vardarbību medijos, bet bieži nezina, kā tikt galā ar gūto pieredzi.
4. Liela nozīme ir skolām un vecākiem, kuriem ir jāuzmana tas, ar kādiem medijiem ikdienā saskarsmē un ciešā komunikācijā nonāk bērni. Vajadzības gadījumā ir jāiejaucas un jāizskaidro bērnam tas, ko viņam rāda un māca mediji. Tāpēc visām pusēm ir jāattīsta arī komunikācijas prasmes.
5. Maz ticams, ka vardarbība medijos tiks izskausta un bērniem vairs nenāksies saskarties ar šādu mediju saturu. Tāpēc jau kopš pirmās pieredzes ar medijiem, bērniem ir jāmāca, jāizskaidro un jāparāda piemērs, kā tikt galā ar medijos redzamo vardarbību.
…