Pasaulē sievietes slepkavībā 50% gadījumu vainojams viņas vīrs vai partneris, tūkstošiem bērnu ir pieaugušo vardarbības un nevērības upuri, un kaut kur pasaulē ik 40 sekundes notiek viena pašnāvība.
Viens no pamata indikatoriem, kas liecina par mikroklimatu ģimenē, tās psiholoģisko veselību, ir laulāto emocionālais stāvoklis. Vardarbība pret sievieti, vardarbība pret bērnu un pašnāvība ir trīs savā starpā cieši saistīti procesi, kuri ietekmē vispārējo sabiedrības uztveri par drošību. Vardarbība ģimenē un ārpus tās sastopama visos sabiedrības slāņos visā pasaulē. Apbrīnojamā kārtā mēs esam pieraduši sadzīvot ar vardarbību, pašizolējoties no notiekošās vardarbības vai tās slēpšanas. Lai gan pašnāvību skaits pēdējos gados samazinājies, Latvija ir ceturtajā vietā pasaulē pašnāvību skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju. Vēl vairāk pašnāvnieku ir tikai Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.
Ģimene, kurai ir jābūt patvērumam, nereti pārvēršas par eksekūciju vietu, kur valda rupjības, kur brutalitāte un vardarbība ir ikdiena. Ir daudzi gadījumi, kad aiz ģimeniskuma aizsega tiek ierobežotas sieviešu tiesības, bērniem tiek neapspriežamā, deklaratīvā veidā uzspiesta vecāku griba. Tas var izpausties kā izrīkošanās ar cilvēkiem gluži kā ar lietām. Ģimene var būt arī arēna dažādu ģimenes locekļu izlādei, īstenojot iekšējās vajadzības – dominanci un pakļaušanos, kontroli un neatkarību, aktivitāti un pasivitāti, likumu un normu trūkumus.…