Sabiedrībā valda uzskats, ka indivīda drošība visvairāk tiek apdraudēta uz ielas, taču sievietes biežāk cieš no vardarbības, tostarp izvarošanas un slepkavības, pašas savās mājās. Varmākas visbiežāk ir cietušo vīri, partneri, ģimenes locekļi, draugi un paziņas, nevis nejauši svešinieki.
Joprojām daudzi uzskata, ka vardarbība starp sievieti un vīrieti, kurus saista partnerattiecības, ir privāta lieta, kurā sabiedrībai nav jāiejaucas. Šādi domājot, mēs ātri aizmirstam, ka vardarbība ir noziegums, pret kuru jebkādā tā izpausmē jāvērš sabiedrības neiecietība.
Kaut arī Latvijā oficiālā statistika par vardarbības upuriem ģimenē nav pilnīga, sabiedrisko organizāciju pieredze, kā arī sabiedrības saziņas līdzekļi liecina, ka vardarbība pret sievieti ģimenē ir nopietna indivīda drošības un veselības aizsardzības problēma. Samierināšanās ir drauds jebkura indivīda drošībai, kā arī fiziskai un garīgai veselībai.
Pētījuma problēma: Fiziska vardarbība ģimenē pret sievieti un uzskats, ka nevienam nav tiesības iejaukties ģimenes lietās. Biži vien fiziski iespaidotās sievietes baidās un uzskata, ka izklāstīt kādam ģimenē radušās problēmas ir liels kauns. Bailes no tā, ka sabiedrība nosodīs un nesapratīs, tādejādi novedot situāciju līdz galējai robežai.
Pētāmais objekts: Pilngadīgie Olaines novada iedzīvotāji.
Pētāmais priekšmets: Fiziskā vardarbība pret sievieti.
Pētījuma mērķis: Uzzināt Olaines novada iedzīvotāju viedokli par fizisku vardarbību ģimenē pret sievieti.
Uzdevumi:1) Iegūt teorētisko informāciju par fizisko vardarbību ģimenē pret sievietēm, tās izpausmēm;
2) Noskaidrot vardarbības cēloņus un sekas;
3) Noskaidrot, kādas ir sievietes tiesības, fiziskas iespaidošanas gadījumā;
4) Salīdzināt vardarbīgas un līdztiesīgas attiecības;
5) Aptaujāt Olaines novada iedzīvotājus par fizisko vardarbību ģimenē pret sievietēm;
6) Apkopot aptaujas rezultātus;
7) Veikt secinājumus.…