Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:477476
 
Vērtējums:
Publicēts: 05.01.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Indivīdu savstarpējās attiecības galvenokārt nosaka loma, kādu tie piešķir paši sev un otram, un abu lomu savstarpējā mijiedarbība. Vairākos attiecību modeļos individualitātes nozīme ir pavisam neliela, to aizstāj stereotipizēta loma, kas nosaka šo attiecību raksturu. Man šķita interesanta starppersonu komunikācijas ēnas puse, konkrētāk – varas realizēšana pār citu indivīdu, pamatojoties uz priekšstatu par noteiktu lomu dalījumu. Jautājumi, uz kuriem centīšos rast atbildi: Cik liela nozīme ir lomai, ko indivīds pieņem par savu, un kā tā mijiedarbojas ar citu personu pieņemtajām lomām? Vai loma var izmainīt cilvēka morālos standartus? Kā nepieļaut nonākšanu pakļautā lomā?
Šajā referātā sīkāk iztirzāšu pakļautības un dominances lomu attiecības, kas spilgti atklājas Filipa Zimbardo vadītajā Stenfordas cietuma eksperimentā. Kā traģisku piemēru šī eksperimenta “atkārtojumam” praksē analizēšu notikumus Abugraibas cietumā, kas nonāca plašas publikas redzeslokā 2004. gadā, un referāta noslēguma daļā pētīšu, vai šis princips izpaužas arī sadzīviskās situācijās, t.i., pāru attiecībās.


Stenfordas cietuma eksperiments
1971. gadā pētnieku grupa ar Filipu Zimbardo priekšgalā Stenfordas universitātē realizēja eksperimentu, kura mērķis bija pētīt kļūšanas par cietuma apsargu vai ieslodzīto (tātad noteiktas sociālās lomas pieņemšanas) psiholoģisko ietekmi. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1310618
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties