SECINĀJUMI
1. Vara ir spēja un iespēja savu vēlēšanos, savu varu uzspiest citiem cilvēkiem, tādā veidā ietekmējot viņu rīcību. Varai ir apzināti mērķtiecīgs raksturs, bet tas gan nenozīmē, ka tā vienmēr tiek radīta un uzspiesta ar īpašiem paņēmieniem, jo varu iespējams realizēt arī neapzināti, kam par pamatu var būt katra indivīda uztvere, apkārtējā vide un mērķi.
2. Tieksmi pēc vara rada tādas atkarības kā fiziskā, ekonomiskā un informatīvā.
3. Politiskā vara ir vara, kas tiek pielietota sabiedrības pārvaldīšanā.
4. Varas funkcionēšanā notiek gribas uzspiešana, no vienas puses, un pakļaušanās no otras. Atkarībai, kas ir varas pamatā var būt piespiedu raksturs (ar atkarīgā pretošanos) un brīvprātīgs raksturs (ar labprātīgu pakļaušanos).
5. Jebkuras varas formas īstenošanai ir nepieciešamas noteiktas iezīmes, pazīmes, kas spēj personu personificēt kā līderi, kuram ir spēja vadīt, organizēt un atrast uzticamus sekotājus saviem darbiem un ideoloģijām.
6. Ne vienmēr tiekšanās pēc politiskās varas ir balstīta uz cēliem mērķiem, lai kalpotu tikai un vienīgi tauta labklājībai. Politikās varas gaiteņos atrodamas arī personas, kas tiecas pēc varas tikai un vienīgi savu interešu apmierināšanai, savtīguma mērķu sasniegšanai.
7. Vara spēj būt dažāda, un arī tās radītās sekas spēj būt gan pozitīvas, gan negatīvas. Ar varu iespējams celt vai arī graut pastāvošās iekārtas un tajās dzīvojošās sabiedrības.
8. Vara ir aparāts, kuru ikviens spēj izmantot un katrs arī savā ikdienā realizē dažādas varas, gan privāto, gan publisko varu. Tāpat arī ikviens no mums ir pakļauts gan privātajai, gan publiskajai varai.
…