Komunikācija ir divpusējs informācijas apmaiņas process, kura gaitā saņemtā informācija ir saprotama abiem tās dalībniekiem.(Lielā terminu vārdnīca, sk. int.)
Vārds "komunikācija" ir cēlies no latīņu vārda "communis", kas tulkojumā nozīmē „kopējs”. Šī vārda cilme norāda uz to, ka komunikācijā cilvēki mēģina atrast vai nodibināt sava veida kopību. (Renģe, 2003: 65) Latviešu valodā vārdam komunikācija pastāv arī ikdienas sarunvalodā lietojams sinonīms- saziņa.
Psiholoģijā komunikācija tiek izprasta kā informācijas nodošanu un saņemšanu, izmantojot kopējus, verbālus vai neverbālus simbolus (sazināšanas ar vārdu vai bez vārdu palīdzības).
Savukārt organizācijā komunikācija ir neatņemama vadīšanas sastāvdaļa. Nepieciešamība pēc tās izriet jau no pašas organizācijas būtības. Tā kā organizācija sastāv no savā darbībā savstarpēji atkarīgu cilvēku kopuma, tad komunikācija kļūst par obligātu priekšnoteikumu, lai nodrošinātu atsevišķu indivīdu funkciju īstenošanu atbilstoši organizācijas mērķiem. Komunikācijas organizācijās nodrošina koordināciju, kas ir ļoti būtiski. (Beļčikovs, 1996: 100)
Komunikācija ir informācijas, domu, uzskatu apmaiņa starp cilvēkiem viņu darbības procesā. Komunikācijas skar visas vadīšanas funkcijas:
plānošanu;
organizēšanu;
koordināciju;
motivēšanu;
kontrolēšanu.(Ruskule, 2005: 195).…