Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:510295
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 21 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Jēdzieni „nauda” un „valūta”    5
1.1.  Valūtas kurss    7
2.  Starptautiskā finansu (valūtas attiecību) sistēma    10
2.1.  Starptautisko valūtu attiecību vēsturiskā attīstība    11
2.2.  Valūtas kursa režīms Latvijā    14
3.  Valūtas tirgus    19
3.1.  Konversijas operācijas    22
3.2.  Valūtas riski    28
  Secinājumi    34
  Literatūras avoti    36
Darba fragmentsAizvērt

Katrai valstij ir sava nauda. Tā kalpo par maiņas vai maksājuma līdzekli, par rēķina mērvienību, vērtības saglabāšanas līdzekli, kā arī tiek izmantota atlikto maksājumu darījumos. Turklāt kā nacionālā valūta ne tikai iekšējā, bet arī ārējā tirgū.
Sabiedrisku attiecību kopums, kas rodas funkcionējot valūtām, ko izmanto savstarpējai maiņai ar nacionālu saimniecību darbības rezultātiem pasaules saimniecībā ir starptautiskās valūtas attiecības. Atsevišķi valūtu attiecību elementi parādījās vēl antīkā pasaulē – Senajā Grieķija un Romā – vekseļu un augļotāju veidā.
Savā valstī cilvēki izmanto nacionālo valūtu, bet operācijām aiz robežas tiem ir nepieciešama ārvalstu valūta. Šiem mērķiem eksistē speciāli tirgi, kurus sauc par valūtas tirgiem. Valūtas tirgus – tā ir attiecību sistēma, kas ir saistīta ar valūtas pirkšanu – pārdošanu un citām, ar valūtu saistītām operācijām. Valūtas tirgus galvenais uzdevums ir tā dalībnieku nodrošinājums ar ārvalstu valūtu un valūtas kursa regulēšana.
Starptautiskam valūtas tirgum ir dziļas gadsimtiem ilgas saknes. Tas ņem savu sākumu vēl tūkstošiem gadu līdz mūsu ērai, kad Ēģiptē parādījās pirmā metāla nauda. Paši valūtas maiņas operācijas to mūsdienu izpratnē sāka attīstīties vidējos gadsimtos. Tas bija saistīts ar starptautiskas tirdzniecības un jūrniecības attīstību. Par pirmajiem valūtas spekulantiem tiek uzskatīti Itālijas naudas mainītāji, kuri pelnīja uz dažādu valstu valūtas apmaiņas.
Ar starpvalstu attiecību attīstību valūtas apmaiņas operāciju tirgus izmainījās, iegūstot arvien vairāk skaidras kontūras. Īpaši nozīmīgas izmaiņas valūtas tirgus attīstībā notika XX gadsimtā. Mūsdienu veidolu šis tirgus ieguva 20 gadsimta 70.gados , kad tika likvidēta vienas valūtas fiksēto kursu sistēma attiecībā pret citu.
Pēc ierobežojumu noņemšanas uz valūtas svārstībām parādījās jauns biznesa veids, kurš ir izveidots uz ienākumu iegūšanas valūtas kursu izmaiņu brīvas sistēmas nosacījumos. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties