Deviņdesmito gadu sākums Latvijā un citās kaimiņvalstīs iezīmējās kā straujas attīstības periods. Veidojās jaunas finansiālas attiecības, tirgus paplašinājās un veidojās no jauna. Sāka attīstīties jauni finansiāli sakari ar ārvalstīm, kā rezultātā radās saskarsme ar ārvalstu valūtām.
Banku sektors šajā laikā attīstijās visstraujāk, kā rezultātā šeit veidojās diezgan veselīga konkurence. Sākumā bankas piedāvāja vairāk vai mazāk līdzīgu pakalpojumu klāstu, kas pārsvarā bija norēķinu veikšana un depozītu pieņemšana. Laika gaitā tautsaimniecības vajadzības un pieaugošās konkurences apstākļi lika bankām izvērtēt savu piedāvāto pakalpojumu klāstu un meklēt jaunus pakalpojumus, ko piedāvāt klientiem. Kā viena no iespējām bija piedāvāt gan fiziskām, gan juridiskām personām valūtas konvertācijas operācijas. Šobrīd bankas piedāvā dažādus valūtas maiņas darījumu veidus, kas diezgan stipri atšķiras no pierastajām valūtas maiņas būdiņām Rīgas ielās. Darbā tiks aplūkoti četri valūtas darījumu veidi.
Valūtas tirgus ir tāds pats kā jebkurš preču vai cita finansu resursa tirgus. Valūtas tirgū darbojas cilvēki, kuri tāpat kā citos tirgos nopelna vai arī zaudē, no pārējiem finansu tirgiem to atšķir tirgojamais produkts vai prece, kas tiks aplūkots darba ietvaros.…