Secinājumi un priekšlikumi
Pamatojoties uz iegūto informāciju darba veikšanas procesā, var veikt sekojošus secinājumus:
1. Valūtas sistēmas attīstīšanās posmi ir bijuši komplicēti un sarežģīti, kas iesaistīja savā attīšanā visas pasaules valstis un to valūtas.
2. Sākotnēji zeltam bija noteicošā loma valūtas sistēmu attīstībai, ko tālāk pārņēma ASV dolārs un visbeidzot vairāku vadošo valstu valūtas grozs.
3. Mūsdienās, zelts vairs neeksistē kā savstarpēju maksājumu norēķins, taču vēl joprojām ir ļoti vērtīgs kā dārgakmens vai kā uzkrājuma veids.
4. Līdz ar Jamaikas valūtas sistēmas izveidi tika likti pamati Eiropas valūtas sistēmai, kas tālāk attīstījās līdz Ekonomikas un Monetārajai savienībai.
5. Peldošais valūtas kurss veidojas tāpat, kā preču vai pakalpojumu cenas mikroekonomikā, no pieprasījuma un piedāvājuma ietekmes.
6. Peldošo valūtas kursu vairāk izvēlas valstis, kuras paļaujas uz savas valsts valūtas stabilitāti un līdz ar to arī savas valsts ekonomisko stabilitāti.
7. Fiksētais valūtas kurs ir paredzēts valstīm, kurām ir salīdzinoši vāja ekonomika, taču tā ir vērsta uz ārējo tirdzniecību kā arī situācijā, kad tiek veidota vienota reģionāla valūtas sistēma, kas palīdz izveidot vienotu ekonomisko telpu.
8. Fiksēto valūtas kursu izmanto arī Latvijā kopš 2005.gada, kad lats tika piesaistīts eiro valūtai ar fiksētu kursu 0.702804.
9. Ekonomikas un Monetārā savienība ir stabila Eiropas valūtas savienība ar augstu integrācijas pakāpi.
…