Valūtas tirgus ir viens no dinamiskākajiem finanšu tirgiem, kuram raksturīgas ievērojamas svārstības. Neprofesionāli darbojoties šajā tirgū un neizmantojot mūsdienīgus risku ierobežošanas instrumentus, iespējami lieli zaudējumi. Latvijas Banka ievērojami ietekmē Latvijas valūtas tirgu, jo ir vislielākā tā dalībniece.
Es izvēlējos rakstīt kursa darbu par tēmu “Valūtas kursa problēmas Latvijā”, jo tas ir aktuāli un skar daudzus patērētājus.
Mans darba mērķis ir izpētīt, analizēt valūtas tirgu, tā problēmas un ietekmi uz valsts ekonomiku.
Kursa darbs sastāv no 18.lpp: 3 nodaļas, 9 apakšnodaļas, 1 tabulas, 2 attēli un 1 pielikums.
Valūtas pirkšana un pārdošana Latvijā jau no valūtas tirgus izveidošanās pirmsākumiem vienmēr ir bijusi stabila, pateicoties brīvajam valūtas režīmam. Latvijas valūtas tirgus ievērojami attīstījies dažādu instrumentu lietošanas ziņā. Pēdējos gados biežāk tiek izmantoti ārpusbiržas nākotnes līgumi, ar kuru palīdzību bankas un uzņēmēji var ierobežot valūtas risku. Tirgus turpina attīstīties un ir kļuvis likvīdāks. Attīstību galvenokārt ietekmē pieprasījums un klientu un banku lietpratība. Jo vairāk klienti apzināsies, ka šādi instrumenti viņiem ir vajadzīgi un izdevīgi, jo vairāk bankas tos piedāvās. Savukārt banku darbinieki iemācīsies strādāt ar riskiem un tos pareizi novērtēt. Tā ir dabiska tirgus attīstība, un to sekmēs Latvijas tautsaimniecības izaugsme.
Tirgus dalībnieki ir pietiekami informēti un spēj noteikt, kuri notikumi ir ekonomiski nozīmīgi un ietekmē tautsaimniecības attīstības gaitu. Valūtas tirgus nereaģēja uz pēdējo valdības maiņu, jo bija skaidri zināms, ka jaunajā valdībā būs pārstāvētas tās pašas partijas, kas iepriekšējā. Ekonomiskā politika nemainīsies, mainīsies tikai cilvēki. Zināmā mērā šis fakts visus šos gadus palīdzējis saglabāt stabilitāti Latvijas finanšu tirgū. Lai gan notikušas vairākas valdības maiņas, Latvija nav novirzījusies no reformu ceļa.…