Dienesta darbu vada dienesta ģenerāldirektors.Dienesta ģenerāldirektoru ieceļ amatā un atbrīvo no amata vides ministrs.Dienesta ģenerāldirektors veic Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktās tiešās pārvaldes iestādes vadītāja funkcijas. Uz doto brīdi ģenerāldirektors ir Vilis Avotiņš.
Kopumā ir 8 struktūrvienības, kuras atrodās 8 lielākajās Latvijas pilsētās un divas pārvaldes, kuras ir Jūras un iekšējo ūdeņu pārvalde - Jūras un iekšējo ūdeņu pārvalde (JIŪP) ir Latvijas Republikas Vides ministrijas Valsts vides dienesta struktūrvienība, kas saskaņā ar JIŪP reglamentu, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā savas funkcijas veic LR teritoriālajos jūras ūdeņos, kontinentālajā šelfā, ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā un ostu akvatorijā (Latvijas jūras ūdeņos), kā arī LR iekšējos ūdeņos, starptautiskajos ūdeņos, kas noteikti saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) zveju regulējošiem normatīvajiem aktiem, un ES dalībvalstu un valstu, kas nav ES dalībvalstis, ūdeņos.1
Un otra pārvalde ir Radiācijas drošības centrs - Radiācijas drošības centrs (RDC) ir Latvijas Republikas (LR) Vides ministrijas Valsts vides dienesta (VVD) centrālā struktūrvienība, kas saskaņā ar likumu „Par radiācijas drošību un kodoldrošību” un VVD reglamentu, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atbilstoši savai kompetencei nodrošina uzraudzību un kontroli radiācijas drošības un kodoldrošības jomā. Radiācijas drošības centra galvenā funkcija – radīt iespēju droši izmantot jonizējošā starojuma avotus un aizsargāt iedzīvotājus un vidi pret iespējamo kaitīgo iedarbību, vienlaicīgi nodrošinot maksimālo labumu iedzīvotājiem no starojuma avotu izmantošanas. Inspekcijas daļā ir Operatīvās brīdināšanas grupa, kas strādā nepārtrauktā režīmā, lai nodrošinātu kodolnegadījumu izziņošanas 24 stundu operatīvo gatavību. Grupa nodrošina iespēju jebkurā diennakts stundā saņemt konsultācijas radiācijas drošības jautājumos un vajadzības gadījumos organizē RDC operatīvās reaģēšanas vienības sasaukšanu.…