SECINĀJUMI
1. Tātad nobeidzot varam secināt, ka vara ir atsevišķa indivīda vai grupas organizēta spēja pakļaut citus indivīdus savām interesēm. Ir ispējami arī gadījumi, kad tas tiek darīts daudzmaz visu interesēs, bet sabiedrība to var neapzināties, piemēram, ekstremālās situācijās.
2. Rūpīgi lasot visu informāciju, konstatēju, ka ja nepastāvētu valsts vara, tad iespējams šobrīd pasaule nebūtu tik attīstijusies – veicinājusi cilvēku attīstību un arī mūsdienu tehnoloģiju attīstību.
3. Svarīgākās organizācijas ir aptuveni atšķiramas pēc to lietotā varas veida. Armija un policija lieto spaidu varu pār ķermeni, ekonomiskās organizācijas galvenokārt izmanto balvas un sodus, ar kuriem tās stimulē un attur, skolas, baznīcas un politiskās partijas cenšas ietekmēt uzskatus. Taču šīs atšķirības nav sevišķi asi izteiktas, jo katra organizācija izmanto ne vien to varas formu, kas tai ir vispār raksturīga, bet papildus arī citas.
4. Mūsdienās cilvēki pat neaizdomājas līdz tam, ka ir pakļauti valsts varā, jo dzīvo iktdienas rutīnā.
5. Ja nepastāvētu valsts vara- pasaulē valdītu haoss, cilvēki nezinātu, kas ir labs un kas ir slikts, juristiem nebūtu darbs.
6. Uz valsts varas jēdziena pamata ir visu mūsu likumi.
7. Varas jautājums ir ne tikai viens no politisko zinātņu centrālajiem jautājumiem, bet neapšaubāmi arī ir saistīts ar filosofiju.
8. Vara ir saistīta ar sinonīmu jēdzienu “ietekme”, kas ietver sevī pārliecināšanu, salīgšanu un beidzot ar piespiešanu.
9. Likums, kā savdabīga varas forma, ir gandrīz nesvarīgs, ja to neatbalsta sabiedriskā doma.
10. Likuma vara ir valsts spaidu vara.
…