Secinājumi
Galvenās valsts varas institūcijas demokrātiskā republikā ir likumdevējvara, izpildvara un tiesu vara. Šīs institūcijas ir savstarpēji saistītas, attiecīgi spēj ietekmēt citas darbību noteiktās jomās , tomēr ir neatkarīgas un balstās uz savu darbību pildot valsts varas noteiktās funkcijas.
Likumdevējvaras vara ir būtiskākā no valsts varas institūcijām, jo tā izstrādā likumus uz kuriem balstoties darbojas arī pērējās valsts varas institūcijas. Latvijas republikā likumdevējvara pieder Saeimai, kura darbojās 100 ievēlētu deputātu sastāvā.
Izpildvaras galvenā valsts varas institūcija ir Ministru kabinets, kurš realizē Saeimas pieņemtos likumus.
Tiesu varas institūciju galvenā funkcija ir izšķirt juridiskus strīdus un nodrošināt tiesību normu pareizu un saskaņotu piemērošanu ,pēc likumdevējvaras izdotajiem likumiem. Latvijā tiesu vara pieder Rajona (pilsētu) tiesām ,Apgabaltiesām, Augstākajai tiesai un Satversmes tiesai. Satversmes tiesas uzdevums ir izlemt, vai valsts varas institūcijas sava darbībā nav pārkāpušas Satversmi. Tiesu svarīgākais uzdevums ir izšķirt juridiskus strīdus, ievērojot vienlīdzības principu.
…