SECINĀJUMI
1. Latvijas Republika ir demokrātiska valsts. Valsts vara izveidojas uz varas dalīšanas principa pamata.
2. Par varas dalīšanas principu minēja Aristotelis savos rakstos. Viņa mērķis bija sadalīt varu, lai novērst varas nonākšanu vienai personai. Viņa ideja neieguva lielu popularitāti un tikai 17. gadsimta beigas 18. gadsimta sākumā angļu filozofs Džons Loks un franču apgaismotājs Luijs deMonteskje pievērsa lielu uzmanību šai idejai un gribēja attīstīt to.
3. Likumdošanas vara pieder vēlētajiem, kuri balso par deputātiem, lai tie veiktu savas funkcijas sabiedrības un valsts labā. Tas ir ļoti svarīgi, jo ar savu balsošanu, cilvēki piedalās valsts dzīvē.
4. Latvijas Republikas parlaments – Saeima.
5. Izpildvaras galvenais uzdevums ir, lai cilvēka darbība būtu likumīga un lai tas neierobežotu citus cilvēkus. Izpildvara iedalās: valdība un pārvalde. Pie valdības pieder augstākās politiskās amatpersonas, kuru galvenais uzdevums ir pārvaldīt valsti saskaņā ar likumiem. Tāpēc neviena valdība nevar darboties bez valsts pārvaldes, kuras tiek sadalītas pa nozarēm.
6. Tiesu vara uzstāda līdzsvaru starp pilsoņiem un valsti, kā arī starp pašiem pilsoņiem, nodrošinot aizsardzību. Cilvēki mūsu valstī aizvien biežāk griežas pēc palīdzības tiesā, un saskarsme ar tiesu no dienas dienā palielinās, jo tiesa ir pēdējā instance, kurai jāatrisina un jānodrošina likuma izpilde.
7. Satversmes tiesas uzdevums ir izlemt, vai valsts varas institūcijas sava darbībā nav pārkāpušas Satversmi.
8. Pētot šo tēmu kļūst skaidrs, ka valsts varas institūcijas ir atkarīgas viena no otras, kas palīdz saglābāt tiesības līdzsvaru.
…