Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:584811
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.12.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1. Valsts teorija iekļauj sevī svarīgāku likumsakarību valsts attīstībā un funkcionēšanā. 1.juridiska valsts teorija izskata vispārējas valsts problēmas (būtība,pazīmes,saturs,funkcijas). 2.politoloģiska-izpēta kopīgas un īpašas pazīmes politiskajos režīmos (valsts jautājumi,varas dalīšana). 3.salīdzinoša-pēta dažādu valstu valsts modelēs (valsts formas un tipi).

5. Valsts, ka sabiedrības organizācijas forma.
Sabiedrība - cilvēku kopums, ko saista noteiktās attiecības. Valsts, ka sabiedrības organizācijas formu sauc arī pilsonisko sabiedrību. Pilsoniskas sabiedrības pazīmes: brīvu indivīdu kopība, sociālā brīvība, atklāta kopība, pašattistoša un pašpārvaldoša sistēma. Indivīds var atrasties daudzās sociālās grupās (ģimene, valsts utt)

7. Teoloģiskā teorija. Tas galvenā doma ir ka valstij ir dievišķīgs pirmavots (visa vara no dieva). Tas varai piešķīra neapšaubāmu obligātumu. Patriarhālas teorijas dibinātāji ir Platons un Aristotelis. Savā darbā Valsts, Platons stāsta par to ka no vienas ģimenes attīstās valsts, kur teva var ir tas pats kas monarha vara. Valsts pamatā ir savstarpēja cieņa un tēva mīlestība. Līguma teorija (Russo,Lokk,Radičevs). Saskaņa ar to valsts rodas valsts līguma slēgšanas rezultāta starp cilvēkiem kurus tas līgums pārveidos vienotā tautā. Tas liguma pamatā tiek veidota pilsoniska sabiedrība un tas politiska forma – valsts. Valsts nodrošina privātīpašuma aizsardzību un cilvēku drošību. Vardarbības teorijas pielūdzēji politiskas varas pamatā redzēja nevis ekonomiskas attiecības, bet gan iekārošanu, vardarbību un pakļaušanu verdzībā. Viņi apgalvoja ka šādas vardarbības rezultātā tiek izveidota pretējo valsts elementu kopība.

8. Platons un Aristotels uzskatīja ka jebkuras valsts uzdevums ir tikumības apstiprināšana. Cicerons jau domāja ka valsts ir cilvēku savienība, kuri ir apvienoti ar vienu kopējam tiesībām un kopīgam labumam. Russo-cilvēka brīvību attīstība un realizācija.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1203855
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties