Secinājumi un priekšlikumi
Rakstot kvalifikācijas darbu, par ‘’Valsts pоlicijas iecirkņa inspektоra preventīvā darba apkalpоjamā teritоrijā, tiesiskajiem un praktiskajiem aspektiem’’autors uzskata, ka uzstādīto mērķi ir sasniedzis, jo iecirkņa inspektora preventīvā darba apkalpojamajā teritorijā gan teorētiskā bāze, gan arī praktiskie darba aspekti ir izanalizēti, ir apkopotas esošās problēmas un to problēmrisinajumi.
Kvalifikācijas darba pamatdaļu sāku aprakstīt ar pieejamo tiesību aktu izpēti, kas reglamentē iecirkņa inspektora preventīvo darbu. Secinu, ka normatīvie akti satur vispārīgus norādījumus, iecirkņa inspektoram pašam pielietojot savas spējas, balstoties uz likumu, jāpieņem lēmumi noziedzības samazināšanai savā apkaplojamajā teritorijā. Būtisks uzlabojums, protams, ir jaunie ‘’Iecirkņa inspektoru dienesta ienākumu izpildes organizācijas noteikumi’’, kuri vel ir tapšanas stadijā, bet ņemot vērā to, ka tiesiskā reglamentācija attiecība uz iecirkņa inspektoru darbu nemitīgi mainās, līdz ar to ir nepieciešams sekot līdzi šīm izmaiņam un attiecīgi jāorganizē darbs, lai nenonāktu situācijā, ka normatīvie akti ir pretrunā ar reālo darbu. Valsts iestādēm, kuru galvenais uzdevums ir samazināt noziedzību lielāka uzmanība jāpievērš esošo problēmu analīzei un risināšanā, kas būtiski uzlabotu prevencijas darba efektivitāti. Ir neefektīvi izstrādāt neskaitāmas preventīvās darbības, jo to pielietošana ir nesekmīga, šādā situācijā ieteicamāk būtu lielāku uzmanību pievērst esošajām problēmām un to problēmrisinājumiem, nekā eksperimentēt ar ko jaunu, jo jebkurai darbībai, kas ir vērsta uz pozitīvu rezultātu nozīme ir kvalitātei nevis kvantitātei.
Apskatot iecirkņa inspektora praktiskos darba aspektus, autors, pēc kvalifikācijas darba izstrādes secina, ka ļoti liels ieguvums ir faktam, ka iecirkņa inspektors veic tikai sākotnējās, neatliekamās darbības krimināllietā, tālāko materiāla virzību atstājot kriminālpolicijas darbinieku pārziņā, tādējādi iecirkņa inspektors vairs netiek atrauts no saviem tiešajiem pienākumiem – veikt noziedzīgo nodarījumu un citu likumpārkāpumu prevenciju. Iecirkņa inspektoram ir jāveic gan vispārīgie profilakses pasākumi, gan arī individuālā prevencija ar personām, no kurām var sagaidīt noziedzīgu nodarījumu un citu likumpārkāpumu izdarīšanu, lai konstatētu un novērstu sabiedriskās kārtības pārkāpumus un to cēloņus, jo ar sekām cīnīties ir daudz grūtāk. …