Par sava patstāvīgajā darba tematu esmu izvēlējies Prokūras institūtu saskaņā ar pirmskara Latvijas tirdzniecības tiesībām un jauno Komerclikumu.
Lai arī jau 20. – 40. gados Latvijā juristu vidū virmoja idejas pieņemt vienu normatīvo aktu , kas regulētu ar komercdarbību saistītos jautājumus, tomēr toreiz šī ideja netika realizēta materiālā formā.
Saeima 2000. gada 13. aprīlī trešajā lasījumā un Valsts Prezidente 2000. gada 4. maijā izsludināja jauno Komerclikumu. Jāatzīst, ka šis likums ir tiešām liels solis uz priekšu Latvijas tiesību sistēmas sakārtošanā, jo tas nomainīs daudzus deviņdesmito gadu sākumā pieņemtos, bet patlaban jau morāli novecojušos likumus par uzņēmējdarbību un uzņēmējdarbības formām.
Faktiski jaunais Komerclikums satur diezgan daudz gan jēdzienu, gan tiesību institūtu, kas jau bija pazīstami pirmskara Latvijas likumos un tirdzniecības tiesībās.
Tāpēc savā darbā izmantošu tā laika Latvijas teorētiķu Augusta Lēbera un Konstantīna Čakstes darbus tirdzniecības tiesību jomā. Salīdzinot gan atziņas, kas izteiktas pirmskara tirdzniecības tiesību teorijā, gan arī jauno Komerclikumu, centīšos izvērtēt prokūras institūta izmaiņas.…