Bieži vien, vārds „birokrātija” iedzīvotājos izraisa negatīvu nostāju – kādu dokumentu kārtošana valsts iestādēs ar vien prasa daudz laika un pūļu ne vien tādēļ, ka cilvēkiem liekas, ka ierēdņi ir pārāk prasīgi un sīkumaini, nekompetenti un augstprātīgi, bet arī tādēļ, ka, lai nokārotu vienu lietu, dažreiz nepieciešams apmeklēt vairāk par pāris ierēdņiem pilsētas dažādās iestādēs. Cilvēkus tas ļoti apgrūtina. Bet tā nav vienīgā problēma – lai birokrātija varētu darboties efektīvi un bez aizķeršanās, nepieciešams, lai augstākā ierēdniecība būtu noteikusi nepārprotamus darba dalīšanas principus.
Lai mazinātu „birokrātijas” negatīvo pieskaņu, kas nākusi no padomju laikiem, mūsdienās vārdu „birokrātija” mēdz aizvietot ar vārdu „ierēdniecība”, respektīvi, tie ir sinonīmi.
Tā kā ierēdniecība aptver ekonomiku, politiku, zinātni, partijas un nevalstiskās organizācijas, kultūru un izglītību, sociālo sfēru, un, lai iedzīvotāji izprastu birokrātijas īsto būtību un nepieciešamību, valdībai ir jādara liels un smags darbs šī smalkā mehānisma nepārtrauktas un ideālas funkcionēšanas nodrošināšanai. Jānodrošina valsts pārvalde.…