Šī darba nosaukums ir „Valsts loma ekonomikā”. Par šo tēmu valda dažādi uzskati. Vai valstij ir jāiejaucas ekonomikas dzīvē? Vai varbūt labāk iztikt bez tās palīdzības? Daudzu ekonomistu domas dalās šajā jautājumā. Tomēr gandrīz visi uzskata, ka valstij ir jāveic zināmas funkcijas.
Valsts loma ir atšķirīga dažādos politiskajos režīmos. Autoritārajā un totalitārajā režīmā valsts stipri regulē tirgus attiecības, savukārt demokrātiskajā un liberālisma režīmā valsts tik ļoti neiejaucas. Valsts loma komandekonomikas, brīvā tirgus un jauktā ekonomiskajā sistēmā arī ir atšķirīga. Taču valsts loma atšķiras katrā valstī, neatkarīgi no politiskajiem režīmiem un ekonomiskajām sistēmām. Katrā valstī tas viss notiek citādāk, jo ne visās ir vienāda iedzīvotāju sociālā apziņa un morālās normas, kā arī ir dažāda atšķirība starp iedzīvotāju sociālajiem slāņiem. Valsts pilda dažādas funkcijas, un ir skaidrs, ka mūsdienu ekonomika nav iespējama bez valsts pilnīgas iejaukšanās.
Mans darba mērķis ir apskatīt situāciju no dažādām pusēm un viedokļiem, kā arī noskaidrot valsts lomu un tās būtību ekonomikā, atspoguļot valsts funkcijas, kuras tomēr ekonomikas dzīvē ir nepieciešamas. Tāpat arī es vēlējos aplūkot, kā valsts iedarbojas uz tirgu, kādas metodes izmanto. Valsts loma ekonomikā ir liela. Bet kādā mērā tā ietekmē mūsdienu ekonomiku? Kas tiek darīts lietas labā?…